Najlepsze Banki w Polsce według rankingu Złoty Bankier

27-04-2017, 07:08

Główną nagrodę - statuetkę i tytuł Złotego Banku zdobył mBank, tuż za nim uplasowały się eurobank, Getin Noble Bank i Bank Millennium.

- Zbadaliśmy jakość obsługi począwszy od bezpośredniej w placówkach, po call center i kontakty za pomocą kanałów mobilnych.  Nasi eksperci wyłonili najlepsze oferty i usługi banków, a internauci ich działalność marketingową i społeczną – mówi Przemek Barankiewicz, redaktor naczelny Bankier.pl.  - Statuetki Złoty Bankier, które otrzymali zwycięzcy poszczególnych kategorii są wyznacznikiem jakości i wysokiego poziomu oferowanych produktów i usług – dodaje Barankiewicz.

Poza badaniem obsługi klienta wręczono również 8 statuetek w kategoriach internetowych i produktowych, statuetkę Złoty Bankier za najbardziej innowacyjny produkt i usługę oraz wyróżniono banki kierujące się najlepszymi praktykami z zakresu bezpieczeństwa.

Internauci podczas trwającego 3 tygodnie głosowania wyłonili zwycięzców w kategoriach: najlepszy spot reklamowy, bank przyjazny społecznie i bank w social media. W tych kategoriach bezkonkurencyjny okazał się ING Bank Śląski, którego internauci nagrodzili za kompleksową komunikację w mediach społecznościowych, reklamę – Moje zmienia wszystko i Inicjatywy wolontariackie ING.

Zespół ekspertów „Pulsu Biznesu”, Bankier.pl i PRNews.pl wyłonił zwycięzców w kategoriach produktowych na podstawie badania ofert banków w pierwszym kwartale 2017 roku. Statuetki Złoty Bankier otrzymali: Millennium Bank - za najlepsze konto osobiste, Nest Bank - za kredyt gotówkowy, PKO Bank Polski - za kredyt hipoteczny i Citi Handlowy - za najlepszą kartę kredytową.

Statuetkę Złoty Bankier i tytuł Innowacja Finansowa otrzymał Alior Bank za Dronn - wirtualnego doradcę, w którym zastosowano sztuczną inteligencję, biometrię i analitykę mowy.

W ramach badania Złoty Bankier banki zostały również poddane audytowi bezpieczeństwa systemów bankowości internetowej i mobilnej. Eksperci cyber-bezpieczeństwa z Securing oraz Obserwatorium.biz przeprowadzili  testy zabezpieczeń i stabilności serwerów bankowych i na ich podstawie wyróżnili banki z najlepszymi praktykami z zakresu bezpieczeństwa. Wśród wyróżnionych znaleźli się: mBank, Bank Zachodni WBK, Millennium Bank i Citi Handlowy.


Źródło: Bankier.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Złoty Bankiertag banki
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930