Najciekawsze z najlepszych wdrożeń IT w przemyśle roku 2011 wyłonione

13-02-2012, 23:35

Redakcja Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł uhonorowała projekty, które szczególnie sprawdzają się w trudnych warunkach ekonomicznych i przyczyniają się do wzrostu efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstw.

Uhonorowani tytułem Najciekawsze z najlepszych wdrożeń IT w przemyśle
fot. - Uhonorowani tytułem Najciekawsze z najlepszych wdrożeń IT w przemyśle
W czasach społeczeństwa informacyjnego, dostępności i dużej swobody komunikacji kluczem do sukcesu w biznesie staje się właściwa analiza danych. W dobie szybko zmieniającego się otoczenia makroekonomicznego coraz większego znaczenia nabierają odpowiednie narzędzia do przetwarzania i prognozowania. Wykorzystanie i dostępność IT w każdej dziedzinie życia firmy postępuje w szybkim tempie.

Celem dorocznego rankingu "Najciekawsze z najlepszych wdrożeń IT w przemyśle" jest propagowanie inwestycji w nowoczesne narzędzia informatyczne, które sprawdzają się zwłaszcza w trudnych warunkach ekonomicznych i przyczyniają się do wzrostu efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstw. O atrakcyjności ocenianych przez redakcję Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł wdrożeń IT decydują także innowacyjność, skala projektu oraz możliwość postawienia wdrożenia za wzór do naśladowania dla innych.

Czytaj też: IT w medycynie 2012 - nowości i zalecenia

"Najciekawsze z najlepszych…" to niejednokrotnie wdrożenia pionierskie, które zmieniają postrzeganie polskiej gospodarki i mają szansę zaowocować w przyszłości. Tytuły za rok 2011 otrzymały:

  • Grupa Powen-Wafapomp za wdrożenie systemu klasy ERP wspomagającego zarządzanie, podmiot wdrażający: IFS Industrial and Financial Systems Poland. Wdrożenie systemu klasy ERP IFS Applications w Grupie Powen-Wafapomp umożliwiło integrację środowiska IT w firmie, doprowadziło do standaryzacji procesu realizacji zamówienia, ułatwiło inwentaryzację zasobów przedsiębiorstwa i usprawniło zarządzanie majątkiem.
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu za budowę Systemu Zarządzania Infrastrukturą Techniczną (GIS) MPWiK Wrocław, producent oprogramowania: Sygnity, DHI Polska, DHI Czech Republic. Rozwiązanie to wspiera bieżącą eksploatację, pracę dyspozytorów utrzymania ruchu, procesy inwestycyjne, opracowania koncepcji rozbudowy i modernizacji sieci, co przyczynia się do bardziej efektywnego zarządzania całym przedsiębiorstwem i wyeliminowania strat.
  • PGNiG za wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania SAP Business Suite, realizacja projektu: SAP Polska. Realizacja projektu wpłynęła na usprawnienie i ujednolicenie procesów budżetowania i planowania finansowego oraz zarządczego. Wdrożenie ujednoliciło zarządzanie sferą finansowo-księgową spółki, ułatwiło przepływ oraz podniosło jakość informacji w Grupie.
  • Polimex-Mostostal za kompleksowe rozwiązanie informatyczne wspierające proces zakupów, wdrożenie projektu: Marketplanet – Otwarty Rynek Elektroniczny. Kluczowe rezultaty kompleksowego wdrożenia to m.in. oszczędności procesowe - skrócenie czasu wyboru dostawcy; łatwa identyfikacja odpowiedzialności za poszczególne etapy procesu zakupowego, szybki dostęp do uporządkowanych informacji dotyczących zakupu.
  • Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach za wdrożenie Systemu telemetrii i monitoringu mediów produkcyjnych, dostawca oprogramowania i urządzeń sieciowych: Astor. Wdrożenie kompleksowego systemu monitoringu mediów oraz stworzenie centralnego archiwum danych o ich jakości i zużyciu pozwoliło na zwiększenie ekonomiki poboru, racjonalizację zużycia i zmniejszenie kosztów ich wytwarzania.

Wręczenie wyróżnień "Najciekawsze z najlepszych wdrożeń IT w przemyśle" odbyło się w ramach sesji "Inteligentne przedsiębiorstwo" podczas Forum "Zmieniamy Polski Przemysł". Konferencja wieńczy roczny cykl organizowanych przez Grupę PTWP SA spotkań.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy