Nagroda dla Blulog. QubicGames patrzy na Chiny. Unamo z inwestorami. Przegląd #ebiznes

30-03-2017, 07:41

W dzisiejszym przeglądzie e-biznes nie zabraknie dobrych wiadomości od polskich (i globalnych) firm - jest i pozyskiwanie inwestorów, i poprawa wyników biznesowych, i nowe pomysły na rozwój, i nowe partnerstwo - oraz co nieco o otoczeniu biznesu. Zapraszam do lektury.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


  • Outdoorzy S.A. - firma sprzedająca odzież i sprzęt sportowego przez własny sklep internetowy - w pierwszym kwartale roku obrotowego 2016/2017 odnotowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości 1,46 mln zł, 24 tys. zł straty (głównie związanej z kosztami wejścia na rynek NewConnect) oraz 54% wzrostu odwiedzających sklep w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku (źródło: materiał prasowy Outdoorzy S.A.).
  • Niedawno informowaliśmy o firmie Unamo, która powstała z połączenia trzech firm - Positionly, Monitori i UsabilityTools. Nowa firma pozyskała 2,1 mln zł od funduszy DaftCode Ventures oraz RTAventures. Pozyskane środki Unamo przeznaczy na rozwój firmy, nowych produktów oraz powiększenie zespołu (źródło: materiał prasowy Unamo).
  • W Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego powołany został Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego. Ma on tworzyć warunki do rozwoju praktycznego podejścia do wyników pracy naukowej i projektów praktycznych na UW takich jak startupy, organizacje pozarządowe, rozwój osób kreujących zmianę w firmach i społecznościach lokalnych (źródło: materiały Uniwersytetu Warszawskiego).
  • Ravelo.pl, jako pierwsza polska księgarnia internetowa udostępniał płatność jednym kliknięciem - to najnowsza forma błyskawicznych płatności od BLIK. Do korzystania z nowego sposobu płatności zachęca promocja rabatowa (źródło: materiał prasowy Ravelo.pl).
  • Polsko-francuski startup Blulog otrzymał nagrodę za wybitne osiągnięcia w branży. Wyróżnienie przyznano podczas szczytu biznesu farmaceutycznego Pharm Connect za koncepcję oraz praktyczne zastosowanie izotermicznych pojemników do transportu substancji wrażliwych na temperaturę. Koncept już znalazł zastosowanie w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu (czytaj więcej).
  • Niemiecka firma baramundi software AG, oferująca oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT – wzmocni i rozbuduje sieć partnerów dystrybucyjnych w Polsce. International Partner Managerem, odpowiedzialnym za te działania na polskim rynku został Christian Kaufmann, związany z firmą od 2015 roku (źródło: materiał prasowy baramundi software AG).
  • QubicGames - wydawca i developer niezależnych gier Premium - zamierza do końca 2017 roku wydać 10 nowych tytułów. Ważnym elementem ogłoszonej właśnie strategii jest też współpraca z Chinami i wydawania w Europie tamtejszych produkcji. W planach jest też powołanie kolejnej spółki zależnej QubicMobile (nazwa robocza) - ma ona powstać na przełomie 2 i 3 kwartału tego roku (źródło: materiał prasowy QubicGames).
  • Agencja marketingu cyfrowego VML (mająca polski oddział VML Poland) znalazła się w grupie liderów w badaniu ośrodka Gartner – „Magic Quadrant for Global Digital Agencies” z marca 2017 roku. Gartner zwrócił uwagę na zdolność agencji nie tylko do spełniania bieżących potrzeb rynkowych, ale i dostarczanie technologii lub metodologii spełniających przyszłe potrzeby marketerów. VML jest jedną z 22 agencji ocenianych przez Gartnera w tym raporcie (źródło: materiał prasowy VML Poland).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag przegląd e-biznestag e-biznes
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.