Na Allegro biletu na Euro 2012 nie odsprzedasz

GazetaPrawna.pl 28-04-2011, 21:18

Choć sprzedaż biletów na Euro 2012 poza systemem dystrybucji UEFA jest zakazana, nieuczciwi kibice szukają sposobów na łatwy zarobek. Bilety, które wylosowali (lub ich podróbki), próbują... oddać gratis na internetowych aukcjach.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Gdzie tkwi haczyk? Przedmiotem takich aukcji formalnie są np. piłkarskie szaliki czy breloczki w cenie 1–2 tys. zł. Bilet na Euro 2012 dorzucany jest za darmo.

– Udaremniamy wszelkie nieregulaminowe próby sprzedaży biletów na Euro 2012 – mówi Magdalena Krukowska z Allegro. Dodaje, że działania podejmowane są nie na wniosek UEFA, ale w związku z wewnętrznym regulaminem samego portalu. Zgodnie z nim „przedmioty, których obrót narusza uprawnienia osób trzecich, nie mogą być oferowane wraz z towarami jako bezpłatny dodatek”. Ponadto odprzedaż z zyskiem biletów na imprezy sportowe jest wykroczeniem, za które grozi areszt lub grzywna (art. 133 k.w.).

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Na Allegro biletu na Euro 2012 nie odsprzedasz

gazeta prawna

 

 Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.