MS: Synchronizacja z BlackBerry za darmo

17-03-2011, 13:49

Microsoft wyszedł z założenia, że i tak będzie mu się to opłacało. Zwłaszcza, że konkuruje na tym polu z Google'em i jego biznesowym Gmailem.

Microsoft poinformował wczoraj na blogu MS Office 365 o zredukowaniu do zera opłaty dla posiadaczy smartfonów BlackBerry za korzystanie z usługi Exchange Online. Usługa umożliwia synchronizację poczty elektronicznej, kalendarzy oraz kontaktów między komputerem osobistym a urządzeniami kanadyjskiej firmy. Jak zauważa Business Insider, czyni to usługę bardziej konkurencyjną w stosunku do biznesowego Gmaila, z którym Microsoft konkuruje.

Sonda
Korzystasz z BlackBerry?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Koncern informuje ponadto, że w drugiej połowie roku firma Research In Motion zacznie oferować usługi w chmurze, bazujące na Exchange Online w cenach zaczynających się od zera dolarów miesięcznie.

Ruch cenowy Microsoftu pomaga Kanadyjczykom także w ich konkurencji ze smartfonami pracującymi na systemie Windows Phone 7. Dla amerykańskiego koncernu bardziej liczą się jednak przychody z segmentu biznesowego, tam także widać większy potencjał rozwojowy.

Synchronizacja będzie więc bezpłatna, wciąż jednak pozostaje koszt Exchange Online - 60 dolarów rocznie. Analogiczna aplikacja Google'a kosztuje 10 dolarów mniej. Microsoft utrzymuje jednak, że jego produkt posiada więcej funkcji.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy