mPay i MasterCard - płatności mobilne w saldzie karty płatniczej

30-06-2011, 13:50

Od połowy lipca mPay we współpracy z MasterCard udostępni płatności mobilne kilku milionom użytkowników kart płatniczych MasterCard w Polsce. Rozwiązanie pozwala na bezpośredni dostęp do środków pieniężnych użytkownika przy wykonywaniu płatności z użyciem telefonu komórkowego, bez konieczności wcześniejszego dokonywania przelewu na konto elektronicznej portmonetki.

mPay i Mastercard chcą, aby udostępnić posiadaczowi karty płatniczej MasterCard możliwość zasilenia środkami pieniężnymi konta mPay bezpośrednio z poziomu telefonu komórkowego, w chwili wykonywania przez niego transakcji. Aby skorzystać z tej możliwości trzeba dokonać jednorazowej aktywacji karty w systemie mPay.

Twórcy nowej usługi zapewniają, że jest ona bezpieczna i zachowuje wszelkie procedury dotyczące transakcji kartowych wymaganych przez organizacje płatnicze. Użytkownik podaje w systemie mPay tylko numer swojej karty i jej termin ważności.

>>> Czytaj: Mobilna usługa finansowa Ericssona także w Polsce

Zabezpieczeniem transakcji wykonywanych z użyciem karty płatniczej jest kod CVC2 podawany przez użytkownika w chwili wykonywania transakcji (ten kod to trzy ostatnie cyfry umieszczone na rewersie karty płatniczej, na pasku z podpisem).

Zarówno mPay jak i MasterCard liczą na to, że odejście od modelu przedpłaconej elektronicznej portmonetki będzie miało duże znaczenie dla popularyzacji płatności bezgotówkowych w Polsce. Może to służyć wprowadzaniu nowych zastosowań kart płatniczych w płatnościach zdalnych, np. przy płaceniu za parkowanie, zakup biletów komunikacji miejskiej czy transakcje internetowe.

>>> Czytaj: Google Wallet: portfel w komórce zastąpi nie tylko pieniądze


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy