Można pobierać Windows 8 Release Preview (wideo)

31-05-2012, 23:21

Wydanie Windows 8 Release Preview, które jest ostatnią wersją testową systemu dostępną publicznie, można już pobrać - poinformował na swojej stronie Microsoft. Na użytkowników czekają przede wszystkim zaktualizowane wersje popularnych narzędzi.

Windows 8 Release Preview wita użytkowników nowymi wersjami aplikacji Hotmail, Skydrive czy Messenger. Zmiany pojawiły się również w setkach innych programów, które odnaleźć można w Windows Store - zauważa TechCrunch

Czytaj także: Google i Bing odwracają się od Facebooka?

Microsoft tłumaczy na swojej stronie, że przed premierą nowej wersji Windowsa chce jeszcze skupić się na poprawieniu procesu instalacji, ale również bezpieczeństwie i funkcjach związanych z prywatnością. Zmiany mają w najbliższym czasie dotknąć również elementy wpływające na kompatybliność oprogramowania.

Niedawno informowano, że koncern z Redmond poprawił w nowym wydaniu również wsparcie dla wielu monitorów, a także dopracował środowisko graficzne. Na użytkowników czekają też nowe funkcje związane z personalizacją ekranu powitalnego, a zmienić miał się również sposób "odkrywania" nowych narzędzi w Windows Store. Zdaniem Microsoftu jest on obecnie bardziej naturalny i prosty.

Instalator nowego wydania testowego można pobrać ze strony Microsoftu, całość dostępna jest również w wersji ISO do wypalenia np. na krążku DVD. Jak jedna z wcześniejszych wersji nowego Windowsa sprawuje się na tablecie Samsunga, można zobaczyć na naszej relacji poniżej:


Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy