Mozilla udostępnia projekt SUMO 1.0

03-04-2009, 13:19

Mozilla uruchomiła wczoraj zaktualizowaną wersję 1.0 społecznościowego projektu wsparcia SUMO - jest to przedsięwzięcie związane z pomocą techniczną Firefox Support.

SUMO to kierowany przez Mozillę projekt wsparcia społecznościowego, którego celem jest stworzenie scentralizowanego kanału pomocy technicznej, początkowo na potrzeby przeglądarki Firefox. Platformę zbudowano jednak w taki sposób, aby można było z niej w przyszłości korzystać także na potrzeby innych projektów Mozilli i nie tylko.

Wersja 1.0 systemu SUMO umożliwia wolontariuszom łatwiejsze zaangażowanie się w projekt. Aktualizacja obejmuje m.in. ulepszenia mechanizmów lokalizacyjnych, dzięki którym będzie mogła zwiększyć się liczba osób uczestniczących w tłumaczeniach. To z kolei powinno przełożyć się na wzrost liczby dostępnych tłumaczeń.

Obecnie w ramach serwisu support.mozilla.com użytkownicy otrzymują za pośrednictwem forum i czatu live odpowiedzi na około 2000 pytań tygodniowo. Wszystkie udzielane w ten sposób odpowiedzi pochodzą od członków społeczności Mozilli, nie zaś od zatrudnionych do tego celu konsultantów. Wszystkie tłumaczenia artykułów w Bazie Wiedzy są opracowywane przez wolontariuszy.

Każdego dnia ponad 1000 osób informuje Mozillę, że ich problem z przeglądarką Firefox został rozwiązany dzięki artykułowi w Bazie Wiedzy.

Poza support.mozilla.com, istnieją również niezależne serwisy społeczności Mozilli na całym świecie, które wspierają produkty Mozilli, na przykład Gecko Zone, Polskie Centrum Mozilli, Mozilla Hispano, Mozilla Italia itp.

Więcej na temat SUMO 1.0 można dowiedzieć się na blogu Mozilli.


Źródło: Mozilla
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wsparcie technicznetag SUMOtag Mozillatag Firefox
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy