Moneybookers oficjalnie w Polsce

17-11-2006, 12:47

Dzięki podpisanej umowie pomiędzy Moneybookers i Onet.pl, polscy internauci otrzymali kolejny kanał płatności online w kraju i za granicą oraz przelewów międzynarodowych. Wszystko przy wykorzystaniu tylko i wyłącznie e-maila.

Jeśli robisz zakupy w zagranicznych sklepach internetowych, bądź potrzebujesz przesłać pieniądze za granicę, do rodziny lub kontrahenta biznesowego bez ponoszenia wysokich opłat i do tego w czasie rzeczywistym, to bardzo wygodnym rozwiązaniem może okazać się w tych przypadkach system płatności online.

Na polskim rynku od kilku lat funkcjonują z powodzeniem rodzime rozwiązania, jak PayU, AllPay, czy Platnosci24.pl. Niedawno dołączył do nich światowy gigant płatności online - PayPal, który we wrześniu udostępnił Polakom pełną funkcjonalność swoich usług oraz polskojęzyczną witrynę.

Dziś oficjalnie na polski rynek wkroczył Moneybookers, jeden ze światowych liderów usług płatności online, działający w 35 krajach. Z usług tej firmy, która rozpoczęła działalność w 2001 roku, korzysta ponad 2,3 mln klientów na całym świecie. Mogą oni korzystać z łatwych i bezpiecznych płatności w ponad 2200 sklepów, które zintegrowały swój system rozliczeń z Moneybookers.

Moneybookers wszedł na polski rynek w kooperacji z portalem Onet.pl. Przedstawiciele tej platformy płatności online zapewniają, że umożliwia ona łatwą i szybką integrację ze sklepami internetowymi, a także niskie koszty obsługi transakcji. Ponadto Moneybookers udostępnia, bez dodatkowych opłat, usługę no-charge back (gwarancja zapłaty), a także natychmiastowy dostęp do przelanych środków.

Realizacja płatności on-line może być dokonywana nie tylko na drodze użytkownik platformy - sklep, ale także pomiędzy użytkownikami Moneybookers. Koszt przekazu pieniężnego wynosi 1% transakcji, ale nie więcej niż 0,50 Euro.

Dokonując opłat za pośrednictwem platformy Moneybookers nie ma konieczności podawania poufnych informacji z karty kredytowej - odbiorca widzi tylko e-mail nadawcy. Realizacja płatności odbywa się w czasie rzeczywistym, czyli w momencie dokonania przelewu pieniądze znikają z konta kupującego i pojawiają się na koncie sprzedawcy, który od razu może nimi dysponować.

Ponadto kupujący wysyła płatność na konto e-mail odbiorcy, co eliminuje trudności związane z wypełnianiem skomplikowanych formularzy przekazów bankowych oraz niewygodę wysyłania i deponowania czeków.

W celu skorzystania z usługi, należy zarejestrować się, a następnie zasilić e-portfel pieniędzmi. Co ważne, aby zasilić swój elektroniczny portfel nie trzeba ograniczać się jedynie do karty kredytowej. W przypadku Moneybookers, do dyspozycji są następujące metody zasileń: przelew bankowy (bez opłaty, czas trwania 2-5 dni) oraz karta kredytowa (opłata 1,90%). W bliskiej przyszłości mają być także udostępnione natychmiastowe transfery, np. mTransfer.

Osoby, które już wcześniej korzystały z konta w Moneybookers nie muszą się ponownie rejestrować. Szczegóły na stronie www.moneybookers.onet.pl

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przelewytag PayPaltag Moneybookerstag finanse
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031