Momail także dla Polaków

23-02-2008, 10:06

Od kilku dni polscy użytkownicy telefonów komórkowych mogą korzystać z systemu poczty elektronicznej Momail, który optymalizuje przychodzące e-maile pod dany model telefonu. Usługa umożliwia korzystanie z różnych kont poczty e-mail, jest bezpłatna w podstawowej wersji i nie wymaga instalowania w telefonie żadnego oprogramowania.

Uruchomienie poczty Momail nie jest skomplikowane i przebiega błyskawicznie. Po wypełnieniu elektronicznego formularza na stronie www.momail.pl użytkownik otrzymuje wiadomość SMS potwierdzającą rejestrację, a jego aparat telefoniczny zostaje automatycznie skonfigurowany (niektóre modele należy ręcznie skonfigurować, według dostępnej na stronie rejestracji instrukcji) do pracy z Momailem. Użytkownik otrzymuje adres email odpowiadający numerowi jego telefonu.

Co istotne, Momail może pełnić funkcję „mobilnego listonosza”, który pozwala na dostęp przez telefon komórkowy do kont pocztowych założonych na innych serwisach – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jeżeli użytkownik korzysta z kilku kont e-mail, Momail potrafi rozróżniać ich adresy – dzięki temu odpowiedzi zostaną automatycznie podpisane właściwym adresem e-mail. Serwis został wyposażony w zabezpieczenia antywirusowe i ochronę przed spamem.

Przychodzące e-maile są przez Momail automatycznie dostosowywane do modelu telefonu adresata i optymalizowane w celu zmniejszenia ilości przesyłanych danych. Na przykład zdjęcia i pliki graficzne są zmniejszane do rozmiaru wyświetlacza telefonu, natomiast pliki typu DOC i PDF są zamieniane na tekst. Dzięki temu koszt transmisji danych, pobierany przez operatora przy odbiorze e-maila, ograniczany jest do minimum. Jak informuje producent narzędzia, Momail jest dostosowany do pracy z ponad 1000 modeli komórek dostępnych na rynku, w tym większości najnowszych.

Sonda
Czy korzystasz z poczty e-mail przez komórkę
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Oryginalne załączniki – np. zdjęcia w pełnej rozdzielczości - można obejrzeć po zalogowaniu się na stronie internetowej Momail przy pomocy komputera stacjonarnego lub laptopa. Także po przesłaniu e-maila np. do znajomych, automatycznie zostaje załączone zdjęcie w rozdzielczości oryginalnej.

Polska wersja serwisu należy do pierwszych wersji językowych – po szwedzkiej i angielskiej. Podstawowa usługa e-mail w Momail jest i - jak zapewniają twórcy - pozostanie bezpłatna. Warto jednak pomiętać, że operatorzy telefonii komórkowej naliczają opłaty za transmisję danych.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy