MobiTrip pomoże turystom w zwiedzaniu większych miast

10-01-2012, 23:23

Narzędzie mobilne przeznaczone dla Androida pomoże w zwiedzaniu m.in. Krakowa, Zakopanego oraz Tatr.

Narzędzia mobilne umożliwiające odkrywanie ciekawych miejsc zwykle wymagają od nas aktywnego połączenia z internetem, a także wykupionego dodatkowego pakietu danych u operatora. Zespół przygotowujący program MobiTrip dla Androida postanowił obejść ten problem.

Czytaj także: Google i Microsoft chcą mieć swoje Siri

Narzędzie pobiera mapy, zanim jeszcze wyruszymy w trasę (np. wykorzystując darmowe Wi-Fi), a później całość jest dostępna do naszej dyspozycji wygodnie i bez zbędnego czekania. Jednym z największych minusów programu jest obsługa niewielkiej ilości miast. Obecnie MobiTrip obejmuje teren Krakowa, Zakopanego, Tatr, Południową Sądecczyznę i Ziemię Nowotarską.

- Opisy zabytków tworzone są przez wykwalifikowanych pracowników w oparciu o ogólnodostępne materiały źródłowe, jak publikacje książkowe czy strony internetowe - tłumaczy zespół aplikacji w rozmowie z Dziennikiem Internautów. - Każdy obiekt wprowadzony do bazy danych jest wielokrotnie weryfikowany, a opisy aktualizowane na bieżąco.

Warto przy okazji przypomnieć, że Google ujawniło niedawno, iż nowy Android 4.0 zainstalowany jest już na ponad milionie urządzeń. Platforma gości przede wszystkim na urządzeniach najwyższej klasy, choć dzięki wysiłkom internautów znaleźć ją można również na tańszych tabletach i smartfonach.

MobiTrip dla Androida
fot. - MobiTrip dla Androida
Aplikację MobiTrip można pobrać za darmo z Android Marketu. Autorzy obiecują, że wkrótce narzędzie wzbogaci się o mapy miast Gorlice, Biecz, Bobowa i Wysowa Zdrój.

Czytaj także: Google może konkurować z Amazonem na rynku tabletów


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930