Mobilny Firefox 4 Beta jest szybszy i lżejszy

05-11-2010, 10:21

Kolejną wersję beta mobilnego Firefoksa mogą pobierać użytkownicy platform Android lub Nokia Maemo. Przeglądarka ma kilka nowości w interfejsie, wymaga mniej miejsca i jest szybsza.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Kolejną wersję testową mobilnego Firefoksa można pobrać pod adresem firefox.com/m/beta. Cechuje ją zredukowane zużycie pamięci, poprawione renderowanie tekstu i zmniejszenie o 60% rozmiaru instalacji w wersji dla systemu Android (z ok. 43 MB do 17 MB). Uwaga: w czasie aktualizacji nie zostają usunięte wszystkie pliki z poprzedniej wersji, dlatego w celu odzyskania miejsca na dane rekomendowane jest wcześniejsze odinstalowanie dotychczasowej wersji beta przed instalacją nowej.

Nowa beta mobilnego Firefoksa
fot. Mozilla - Nowa beta mobilnego Firefoksa

>>> Czytaj: Mozilla: dodatek do nagrywania filmów w przeglądarce

Są nowości w interfejsie. Zmienił się wygląd i zreorganizowano Awesome Screen. Dodano możliwość łatwego dzielenia się odnośnikami z innymi osobami z poziomu Site Menu oraz funkcję cofnięcia zamknięcia karty przeglądarki.

Najnowsza wersje beta działa płynniej przy takich funkcjach, jak powiększanie strony, strony są szybciej wczytywane. Na platformie Andorid w wersji 2.2 w teście Javascript SunSpider zanotowano 25% poprawy szybkości.

Wersja beta została również wyposażona w przycisk "Feedback" do przekazywania komentarzy i raportów o błędach (na podobnej zasadzie, jak działa to w przypadku "dużej" wersji Firefoksa).

W kolejnej wersji beta planowane jest dodanie akceleracji sprzętowej, która przyspieszy przewijanie i zoomowanie stron, a także umożliwi oglądanie wideo w standardzie HTML 5. Trwają również prace nad poprawą szybkości reagowania przeglądarki w trakcie początkowej synchronizacji Friefox Sync.

>>> Czytaj: Mozilla proponuje platformę aplikacji Open Web


Źródło: Mozilla


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Mozillatag Maemotag Firefoxtag betatag aplikacje mobilnetag Android
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.