Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Mozilla: dodatek do nagrywania filmów w przeglądarce

29-10-2010, 08:42

Dodatek umożliwiający nagrywanie audio i wideo w przeglądarce został udostępniony przez Mozilla Labs. To wczesny, ale bardzo ciekawy prototyp. Pokazuje on, że celem Mozilli jest coś więcej niż odtwarzanie multimediów w przeglądarce.

Dla wielu osób nowością jest odtwarzanie filmów w przeglądarce bez użycia wtyczek. Inżynierowie Mozilli nie chcą jednak zatrzymywać się na tym etapie i dążą do wprowadzenia kolejnych multimedialnych funkcji. W Firefoksie beta 4 wprowadzono API do wizualizowania dźwięku zawartego w elementach wideo i audio. Eksperymentowano też z nagrywaniem dźwięku w ramach prototypu Jetpack.

>>> Czytaj: Mozilla proponuje platformę aplikacji Open Web

Teraz inżynierowie z Mozilla Labs stworzyli Rainbow - dodatek do Firefoksa umożliwiający deweloperom dostęp do funkcji nagrywania audio i wideo za pomocą kilku linijek JavaScript. Dodatek generuje plik zakodowany w otwartych formatach (theora, vorbis) w kontenerze Ogg. Powstające w ten sposób pliki są dostępne w DOM za pomocą HTML5 File API. Przykład można znaleźć w serwisie github.

Rainbow jest bardzo wczesnym prototypem. Działa tylko na tzw. nightly builds Firefoksa dla systemu Mac OS X. Mozilla pracuje teraz nad rozszerzeniem wsparcia na Windows i Linux oraz nad zapisywaniem plików w formacie WebM. Obecnie nie jest planowane udostępnienie Rainbow dla starszych wersji Firefoksa.

Osoby, które chcą wypróbować Rainbow, powinny przeczytać plik README. Mozilla zaprasza deweloperów do współpracy. Wciąż wiele jest do zrobienia, ale samo obranie przez Mozillę takiego celu stanowi już jakiś postęp.

>>> Czytaj: Mozilla: konkurs dla twórców gier już trwa


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Mozilla Labs