Mobilni gracze nie polubili 3D

26-09-2011, 15:39

Ekran 3D niewymagający okularów miał być jedną z największych atrakcji nowej konsoli przenośnej Nintendo. Nie wszyscy gracze podzielają jednak entuzjazm producenta dotyczący nowego rozwiązania.

Z badania przeprowadzonego przez Interpret LLC wynika, że duża część graczy po prostu przyzwyczaiła się do płaskich ekranów. Czyżby więc producent nie docenił roli wyobraźni?

Czytaj także: Microsoft: Słaba sprzedaż Kinecta w Japonii

Sonda
Korzystałeś kiedyś z Nintendo 3DS?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Ponad 28% użytkowników stwierdziło nawet, że ekran 3D pogorszył doznania płynące z mobilnej rozrywki. Jednocześnie dla 22% ankietowanych ekran Nintendo 3DS jest dobrym rozwiązaniem, a 13% całkowicie wyłącza efekty 3D podczas korzystania z konsoli.

Problemem w przypadku 3DS może być niewielki ekran. Jako urządzenie idealnie nadające się do rozgrywek 3D użytkownicy wskazują aż w 56% konsolę podłączaną do telewizora, a jedynie 7% określa jako taki sprzęt przenośny zestaw.

Rozmowy przeprowadzane z graczami pokazują również, że osoby, którym tryb 3D przypadł do gustu już podczas pierwszego kontaktu z urządzeniem, zwykle są zadowolone z tego typu urozmaiceń. Warto także dodać, że aż 37% dorosłych graczy skarżyło się, iż miało w tym roku zawroty głowy spowodowane trójwymiarową rozrywką, co jest wzrostem o 7 punktów procentowych w stosunku badania sprzed 12 miesięcy.

Czytaj także: Nintendo nie będzie tworzyło gier na smartfony


Następny artykuł » zamknij

Zmowa na rynku e-płatności?

Źródło: Gamespot
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy