Mobilne nowości na Google I/O (wideo)

12-05-2011, 12:44

Konferencja wyszukiwarkowego giganta obfitowała w przechwałki i niezwykle interesujące premiery.

Ostatnio wspominaliśmy o Google Music, które zaprezentowano na konferencji I/O w San Francisco. To jednak bynajmniej nie koniec nowości.

>>Czytaj także: HTC pracuje nad tabletem z Androidem

Sonda
Oglądasz filmy na urządzeniach przenośnych?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Wyszukiwarkowy gigant pochwalił się między innymi, że aktywowano już ponad 100 mln urządzeń z Androidem, a 400 tys. nowych jest uruchamianych każdego dnia. Równie imponująca jest łączna liczba aplikacji dostępnych w Android Markecie, która ma wynosić ponad 200 tysięcy. Programy z mobilnego sklepu Google były instalowane na urządzeniach ponad 4,5 mld razy.

Oprócz sklepu z muzyką niezwykle istotna była również premiera wypożyczalni filmów za pośrednictwem Android Marketu. Nowość będzie przeznaczona dla posiadaczy smartfonów z nowymi wersjami Androida 2.2+ i podobnie jak w przypadku usług muzycznych, materiały będzie można streamować do urządzenia bądź "przypiąć" do obejrzenia offline.

Google zapowiedziało, że użytkownicy będą mogli przebierać wśród tysięcy tytułów, wydaje się więc, że gigant z Mountain View ma więcej szczęścia, jeśli chodzi o wytwórnie filmowe niż muzyczne. Warto zauważyć, iż w odróżnieniu od urządzeń Apple'a, Android nie mógł się do tej pory pochwalić narzędziami, które pozwoliłby na przykład wygodnie pobierać filmy.

Większość nowości daleka jest zatem od rewolucji, jednak nawet biorąc to pod uwagę, trzeba zauważyć, że zaledwie dwa i pół roku po premierze Androida udało mu się wypracować bardzo duży sukces.

>>Czytaj także: Całowanie przez internet już wkrótce możliwe (wideo)


Źródło: Google Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy