Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Mobile Trends Conference - relacja

PATRONAT MEDIALNY 05-02-2012, 13:23

Do historii przeszła I edycja konferencji Mobile Trends Conference, poruszającej najświeższe zagadnienia ze sfery mobilnego internetu i kwestie nowych form marketingu. Odbyła się ona 27 stycznia 2012 w Krakowie. Wydarzenie zorganizowała firma ClickMaster Polska.

Mobile Trends Conference
fot. - Mobile Trends Conference
W 22 prelekcjach, które odbywały się symultanicznie w dwóch salach, wzięło udział ponad 250 uczestników. Największym zainteresowaniem cieszył się Business Room, gdzie wystąpieniom przysłuchiwało się ponad 150 osób. Prezentacje dotyczyły mlearningu, sprzedaży aplikacji mobilnych, reklamy w środowisku mobile i wielu innych tematów. Development Room zgromadził przede wszystkim programistów zainteresowanych profesjonalnym tworzeniem stron i aplikacji mobilnych. Programowanie Windows Phone 7.5, JavaScript i Cocos2d - to tylko kilka z prezentowanych tam kwestii. Na sali tej zasiadało ponad 50 osób. Prelekcje wygłosili między innymi: Kamil Brzeziński z Grupy Allegro, Tomasz Wiśniewski z Microsoft Polska czy Sebastian Boguszewicz z NK.pl. Z większością prezentacji można zapoznać się na stronie internetowej wydarzenia: www.MobileTrendsConf.pl/program.php.

Mobile Trends Conference
fot. - Mobile Trends Conference
Podczas konferencji na uczestników czekało wiele atrakcji. Tuż po zarejestrowaniu się każdy z gości mógł wziąć udział w konkursie, polegającym na zebraniu trzech QR-kodów, rozmieszczonych w różnych miejscach, na teranie konferencji i nie tylko. Zwycięzców nagrodzono książkami i upominkami, ufundowanymi przez partnerów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko firmy Neuro-Code, gdzie „siłą umysłu” można było unosić piłeczkę pingpongową bądź sterować grą komputerową. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał darmowy miesięczny abonament na nawigację NaviExpert i egzemplarz Pulsu Biznesu.

Mobile Trends Conference
fot. - Mobile Trends Conference
Kulminacyjnym punktem imprezy było Mobile Trends Awards – rozdanie nagród dla firm wspierających rozwój mobilnych technologii. Internauci, drogą głosowania, wybrali nominowane firmy. Spośród nominowanych jury złożone z profesjonalistów z branży IT wyłoniło 14 laureatów. Nagrodzono m.in. miasto Kraków za stronę mobilną, Grupę Onet za najlepszy portal mobilny, Bank PeKaO w kategorii „bankowość mobilna” czy Urząd Miasta Żory w kategorii „marketing mobilny”.

Mobile Trends Conference
fot. - Mobile Trends Conference
W gali uczestniczył poseł Łukasz Gibała - Członek Komisji Sejmowej ds. Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii – który objął swoim honorowym patronatem całą konferencję. Pan poseł wręczył statuetki w dwóch najbardziej prestiżowych kategoriach: „Firma wspierająca popularyzację mobilnych technik i technologii” (zwycięzca: P4 za kampanię „Testuj smartfona”, nagrodę odebrał Marcin Gruszka - rzecznik prasowy firmy Play) oraz „Firma wspierająca rozwój technologii mobilnej” (zwycięzca: Cyfrowy Polsat za rozwój internetu LTE). Galę umiliła swoim głosem Kasia Sochacka – piosenkarka, finalistka III edycji programu „Mam Talent”.

Mobile Trends Conference
fot. - Mobile Trends Conference
Dopiero co skończyła się I edycja Mobile Trends Conference, a organizatorzy już myślą o następnej. Rozważane są dwa terminy: za rok albo nawet za około 6 miesięcy. Informacja na ten temat zapewne pojawi się w stosownym momencie. Natomiast już dziś wiadomo, że kolejne nagrody dla branży mobilnego internetu zostaną przyznane na Mobile Trends Awards w styczniu 2013 roku.

Zobacz: Zwycięzcy Mobile Trends Awards 2012 (wideo)