MNI: dwucyfrowa poprawa wyników do rekordowych poziomów

29-07-2011, 12:56

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka MNI S.A. miała bardzo udane pierwsze półrocze 2011 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto zwiększyły się, licząc rok do roku, o 22,2%, a EBIDTA wzrosła o 17%.

Dobre wyniki MNI są prawdopodobnie efektem wdrażanej przez zarząd strategii, która stawia na rozwój działalności w segmentach zapewniających wyższe marże oraz wykorzystywanie synergii kosztowych i przychodowych pomiędzy spółkami należących do Grupy Kapitałowej MNI.

Grupa Kapitałowa wypracowała w I półroczu 2011 r. . skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w wysokości nie mniejszej niż 165 mln zł, wobec 135 mln zł w I półroczu 2010 r., co oznacza wzrost o co najmniej 22,2%, licząc rok do roku, a EBITDA (zysk przed opodatkowaniem, odsetkami i amortyzacją) w wysokości nie mniejszej niż 55 mln zł (z czego na akcjonariuszy jednostki dominującej przypada nie mniej niż 43 mln zł), wobec 47 mln zł w tym samym okresie 2010 r., co oznacza wzrost o co najmniej 17% r/r.

W I kwartale 2011 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto Grupy Kapitałowej MNI wyniosły 81,1 mln zł. EBIDTA wyniosła 26,3 mln zł, a skonsolidowany zysk netto - 15 mln zł.

>>> Czytaj: TP SA: Zysk netto wyższy o 206,2 proc.

- Dynamiczny wzrost przychodów oraz poprawa wyniku operacyjnego i netto to efekt rozwoju organicznego oraz dokonywanych przejęć. (...) W II kwartale br. przejęliśmy Lark Europe Sp. z o.o., jednego z największych producentów i dystrybutorów urządzeń do nawigacji GPS w Polsce, a także firmę NetShops.pl Sp. z o.o, która będzie odpowiadać za rozwój grupy w segmencie e-commerce. W ubiegłym roku przejęliśmy kontrolę nad giełdową spółką Hyperion S.A., ogólnopolskim operatorem oferującym usługi szerokopasmowego dostępu do internetu oraz kupiliśmy spółkę (77,3% udziałów) Stream Communications Sp. z o.o., siódmego operatora telewizji kablowej. Dzięki tym akwizycjom mamy znakomitą bazę do szybkiego rozwoju w tym roku, jak i w kolejnych latach, czego efekty widać w I półroczu 2011 r. - wyjaśnia Andrzej Piechocki, prezes MNI S.A.

Pełna informacja nt. wyników finansowych osiągniętych w I półroczu 2011 r. zostanie zaprezentowana w rozszerzonym skonsolidowanym raporcie okresowym, opublikowanym 29 sierpnia 2011 r., po zweryfikowaniu wszystkich danych przez biegłego rewidenta.

>>> Czytaj: Motorola: Coraz wyższa sprzedaż, zysk netto w polu widzenia


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy