MIT S.A.: Rok 2011 pod znakiem zagranicznej ekspansji

29-05-2011, 13:00

W wyniku przystąpienia do spółki CDIALOGUES, MIT S.A. mocno wejdzie na zagraniczne rynki. Efekty tego przedsięwzięcia mają być widoczne już w tegorocznych wynikach finansowych.

Spółka Mobile Internet Technology jest notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych firmą zajmującą się mobilnymi usługami dodanymi, a także marketingiem mobilnym. Rok 2010 poświęcony został uporządkowaniu sytuacji wewnętrznej grupy - podjęto działania restrukturyzacyjne, których efektem był wzrost rentowności poprzez rozwój segmentów zapewniających wyższą marżę. Leszek Kułak, prezes MIT S.A., powiedział, że dzięki znakomitej sytuacji finansowej możliwe jest przyspieszenie rozwoju firmy poprzez przejęcia oraz wejście na rynki zagraniczne.

>> Czytaj także: MIT S.A.: Zysk o 956 proc. w górę

Jednym z projektów w ramach ekspansji zagranicznej jest objęcie 50 procent udziałów w powołanej spółce CDIALOGUES z siedzibą w Nikozji, stolicy Cypru. Pozostałe udziały są w rękach podmiotów zależnych i kontrolowanych przez Georgiosa Karakovounisa i Palaiologosa Spanosa, managerów powiązanych do niedawna z czołowymi greckimi i międzynarodowymi firmami zajmującymi się przedsięwzięciami w obszarze mobilnych projektów loteryjnych SMS oraz hazardu. CDIALOGUES zajmuje się przede wszystkim loteriami SMS-owymi.

Zawarta umowa daje MIT S.A. kontrolę operacyjną nad CDIALOGUES, której obszarem działania są kraje Europy, Azji, Ameryki Południowej, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Dla polskiej firmy oznaczać to będzie jednoczesne pojawienie się na wielu nowych rynkach, pierwsze projekty mają być uruchomione już na początku drugiej połowy 2011 roku. Kułak zapowiada, że udział eksportu w przychodach firmy wzrośnie znacząco z obecnego poziomu 5 proc. Wyniki zagranicznych przedsięwzięć będą już widoczne w wynikach finansowych za ten rok.

Zdecydowana większość przychodów generowana będzie jednak przez segment mobilnych usług dodanych - w zeszłym roku zapewnił o 93,4 proc. całości. Według Kułaka ta część nadal będzie miała największy udział w zysk na poziomie EBITDA oraz netto. Niemniej jednak znacząco wzrośnie znaczenie segmentu loteryjnego.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wyniki finansowetag MITtag CDIALOGUES
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031