Miroslav Rakowski zamienia Erę w T-Mobile

Forsal.pl 21-03-2011, 07:58

Prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej to człowiek Deutsche Telekom do zadań specjalnych. Teraz ma z sukcesem wprowadzić do Polski markę T-Mobile.

Rakowski, choć jest Czechem, mówi świetnie po polsku. Po części dlatego, że urodził się na pograniczu, w Czeskim Cieszynie. Po części dlatego, że polski rynek już zna, gdyż dekadę temu pracował tu dla koncernu kosmetycznego Coty. Teraz został rzucony na odcinek polski przez globalnego operatora komórkowego Deutsche Telekom, właściciela Polskiej Telefonii Cyfrowej, by przeprowadzić jeden z najtrudniejszych i kluczowych procesów dla operatora sieci Era – jej rebranding na T-Mobile.

Zadanie nie będzie proste z kilku powodów. Era przez ostatnie cztery lata sporo straciła, jeśli chodzi o rynek, częściowo dlatego, że była skrępowana sytuacją właścicielską. Sprawy zostały rozwiązane i możemy przystąpić do działania – mówi „DGP” Miroslav Rakowski. Doskonale zdaje sobie też sprawę, jak trudna jest sytuacja w bardzo konkurencyjnej Polsce. Przyznaje, że rynek usług telefonii komórkowej jest bardzo nasycony i operatorzy muszą szukać nowych źródeł przychodów.

Nie można tego osiągnąć przez podniesienie cen. Gdyby ktoś się na to zdecydował, byłoby to spektakularnym wydarzeniem. Teraz nowym źródłem przychodów będzie dostęp do internetu, ale w dłuższej perspektywie niewystarczającym, dlatego będziemy wprowadzać kolejne nowe usługi – zapowiada Rakowski. W Deutsche Telekom Miroslav Rakowski słynie ze skuteczności i z tego, że dotrzymuje obietnic.

Więcej szczegółów w serwisie Forsal.pl w artykule pt. Miroslav Rakowski zamienia Erę w T-Mobile

Michał Fura

Forsal.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy