Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wczoraj jeden z najwiekszych serwisów sieci BitTorent rozpoczął testy z filtrowaniem treści. Usuwane i blokowane mają być wszystkie torrenty, których linki mogą w jakiś sposób naruszać prawa autorskie.

Mininova - strona główna
fot. - Mininova - strona główna
Wprowadzony 6 maja 2009 r.  system rozpoznawania treści ma za zadanie znajdować i usuwać pliki torrentowe podlinkowane do tych, naruszających prawa autorskie. Będzie także zapobiegał ponownemu opublikowaniu takich plików w Mininova - poinformowali twórcy serwisu.

Niek, jeden z założycieli Mininova, powiedział serwisowi TorrentFreak, że portal będzie testował system przez 12 tygodni i wyłącznie na kilku tytułach, jako wyraz jego współpracy ze stowarzyszeniami reprezentującymi stacje telewizyjne i właścicieli autorskich filmów. To właśnie oni dokonali wyboru systemu, by mieć pewność, że nielegalne pliki torrentowe zostaną usunięte. Przedstawiciel Mininova nie chciał ujawnić, z jaką organizacją serwis podjął współpracę.

W najbliższym czasie sprawdzana będzie jakość systemu filtracji treści i jego efektywność. Trzeba będzie zatem troche poczekać, by zobaczyć, jak skutecznie działa zamieszczony system i jak wpłynie on na popularność oraz rozwój Mininovy. Użytkownicy serwisu, wypowiadający się pod wpisem o wprowadzeniu flitracji, umieszczonym na blogu Mininova, nie są z tego ruchu zadowoleni i wróżą witrynie rychły koniec.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *