Miliard aplikacji pobranych na urządzenia RIM w 2 lata

13-07-2011, 13:46

Research In Motion produkujące m.in. smartfony BlackBerry pochwaliło się pierwszym miliardem pobrań aplikacji na swoje urządzenia.

BlackBerry coraz częściej chwali się swoimi wynikami, co może być dowodem na to, że firma całkiem nieźle radzi sobie na szybko zmieniającym się rynku urządzeń mobilnych.

>>Czytaj także: Co trzeci użytkownik iPhone'a myśli, że jego smartfon wspiera 4G

Sonda
RIM ma szanse w walce z Androidem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Korporacja na swoim blogu pochwaliła się, że z 2-letniego sklepu BlackBerry App World aplikacje pobierano już ponad miliard razy. Warto przypomnieć, że przekroczenie 1,5 mld pobranych programów zajęło konkurencyjnemu App Store tylko rok.

Za dobrym wynikiem RIM stoi jednak również zaprezentowany niedawno tablet PlayBook, który podobnie jak smartfony BlackBerry obsługuje App World.

Jakiś czas temu również Google pochwaliło się wynikami Android Marketu. Ze sklepu z aplikacjami należącego do wyszukiwarkowego giganta narzędzia pobierano już 4,5 mld razy, choć wystartował we wrześniu 2008 roku.

Choć wynik RIM nie wygląda imponująco na tle informatycznych gigantów, producent ten i tak świetnie sobie radzi na mobilnym rynku. Windows Marketplace dla WP7, który udostępnia już ponad 20 tys. aplikacji, wcale nie chwali się tego typu danymi.

>>Czytaj także: 1 proc. internautów to użytkownicy iPada


Następny artykuł » zamknij

Mobilny Zeus atakuje Androida

Źródło: BlackBerry
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy