Microsoft zaniepokojony strajkiem w Foxconnie

12-01-2012, 07:57

Foxconn, który produkuje m.in. najnowsze konsole Xbox 360, przeprowadził niedawno protest, który bardzo zaniepokoił Microsoft - zapewnia firma w swoim oświadczeniu.

- Microsoft bardzo poważnie traktuje warunki pracy, jakie panują w fabrykach, gdzie wytwarzane są jego produkty - poinformowała korporacja z Redmond. - Obecnie badamy ten problem.

Czytaj także: Rozpoczęto produkcję iPada 3?

W rozmowie z CNN amerykańska korporacja poinformowała, że ma specjalny zestaw zasad, jakich wymaga od producentów swoich urządzeń. Monitorujemy warunki pracy bardzo uważnie i staramy się rozwiązywać problemy od razu po tym, jak się pojawiają - zapewnił Microsoft.

- Microsoft jest oddany w pełni problemowi uczciwego traktowania pracowników, a także zapewnienia im bezpieczeństwa - podsumowuje amerykańska korporacja. Do tej pory informatyczni giganci niechętnie komentowali kolejne doniesienia o problemach panujących w chińskich fabrykach.

Warto przypomnieć, że w parku technologicznym Foxconnu, w mieście Wuhan (prowincja Hubei), około 300 pracowników zagroziło w czwartek, że zeskoczy z dachu budynku. W ramach protestu domagano się przede wszystkim podwyżek płac, jednak pomimo wcześniejszych zapewnień szefostwa kompleksu żaden z pracowników nie otrzymał dodatkowych pieniędzy.

Czytaj także: Pracownicy Foxconnu grożą samobójstwami


Źródło: CNN
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy