Microsoft zamieni wirtualne drzewa w prawdziwy las, ale...

20-06-2008, 06:47

Przy pomocy internautów Microsoft chce wesprzeć ziemski ekosystem. Firma uruchomiła właśnie akcję Carbon Grove, w ramach której Microsoft posadzi w zdiagnozowanych jako najbardziej zagrożone rejonach naszego globu młode prawdziwe drzewa - tyle, ile posadzą wirtualnych drzew internauci. W akcji tej jest jednak pewien niesmaczny, marketingowy haczyk.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wirtualne drzewa można sadzić i opiekować się nimi na stronie www.carbongrove.pl, po uprzedniej rejestracji. Uczestnicy akcji będą mogli nie tylko śledzić rozwój własnych drzew, ale również wziąć udział w quizie i ocenić w jakim stopniu sposób, w jaki żyją może szkodzić, lub być zbawienny dla środowiska. Otrzymają także za pośrednictwem poczty elektronicznej szereg porad i wskazówek, jak chronić środowisko i zdrowo żyć.

Użytkownicy będą mieli do wyboru możliwość zasilenia wirtualnymi drzewami afrykańskiej sawanny lub równikowych lasów w Amazonii i na Sumatrze. W czerwcu br. internauci z całego świata zasadzili już ponad 27 tys. wirtualnych drzew. Firma planuje, że projekt zaowocuje zasadzeniem ok. 250 tys. prawdziwych drzew w najbardziej potrzebujących regionach Ziemi.

- W dzisiejszych czasach kwestia dbania o środowisko naturalne z każdym rokiem nabiera większego znaczenia. Nasza cywilizacja nie obchodzi się ze środowiskiem łaskawie, a najpoważniejsze konsekwencje zmian, jakie w nim wywołujemy, poniesiemy my sami i następne pokolenia. Dlatego postanowiliśmy zrobić coś jako firma i stąd pomysł na wirtualny las, który przekształcimy w realny – zapewnia Marcin Sowiński z polskiego oddziału Microsoft.

Sonda
Czy dla udziału w akcji Carbon Grove skorzystasz z IE?
  • Tak, tylko by posadzić drzewko
  • Tak, przesiadam się na IE na stałe
  • Tak, cały czas korzystam z IE
  • Nie
  • Nie, gdyż nie korzystam z Windows
wyniki  komentarze

strona akcji Carbon Grove
fot. DI - strona akcji Carbon Grove
Inicjatywa wydaje się chwalebna, ale czy tak naprawdę chodzi tylko o ekologię? Wystarczy odwiedzić stronę przedsięwzięcia Carbon Grove za pomocą m.in. Firefoksa, Opery, K-Meleona, Safari, Flocka, itd. i od razu rodzi się pytanie: Czy głównym powodem organizacji tej akcji jest ratowanie ekologi czy może raczej podupadającego udziału w rynku przeglądarek Microsoftu?

Ze strony Carbon Grove można bowiem korzystać wyłącznie za pomocą Internet Explorer 7 lub Internet Explorer 8 z technologią Silverlight. Warto przy tym dodać, że informacja o tej akcji została przesłana do mediów dzień po udostępnieniu finalnej wersji głównego konkurenta przeglądarki Microsoftu - Firefox 3.

Oczywiście Microsoft ma bezwględne prawo decydować o terminie i charakterze swoich działań marketingowych, zatem użytkowników Internet Explorera gorąco zachęcamy zatem do udziału w akcji Carbon Grove. Niezależnie od intencji Microsoftu zawsze to kilkadziesiąt tysięcy drzew więcej na Ziemi.

Natomiast użytkowników pozostałych przeglądarek zachęcamy do wzięcia sprawy w swoje ręce i posadzenia prawdziwego drzewka w ogródku, na działce, czy w lesie. Dodatkowo gratulujemy im dostawcy oprogramowania, który nie uzależnia proekologicznych postaw użytkowników od swoich produktów.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.