Microsoft udostępnia dodatkową dokumentację protokołów

17-04-2008, 21:09

Microsoft próbuje przekonać opinię publiczną, że coraz aktywniej działa na rzecz interoperacyjności swoich produktów z aplikacjami innych firm. Dziś producent systemu Windows poinformował o opublikowaniu szczegółowych protokołów dla Microsoft Office, Office SharePoint Server oraz Exchange Server.

Pod koniec lutego gigant z Redmond poinformował o swoich planach dotyczących zwiększenia otwartości swoich produktów. Była to reakcja na oskarżenia Komisji Europejskiej o wykorzystywanie przez Microsoft dominującej pozycji na rynku oprogramowania komputerowego, poprzez dążenia do wyparcia z niego mniejszych graczy.

Dziś producent Windows poinformował, że wdrożył cztery nowe zasady zgodności operacyjnej oraz podjął związane z nimi działania w odniesieniu do produktów biurowych powszechnego użytku. Wkrótce Microsoft umieści na serwerach MSDN jeszcze blisko 10 tysięcy stron dokumentacji roboczych wersji oprogramowania technicznego dla protokołów Microsoftu wykorzystywanych w takich programach jak

  • Microsoft Office 2007,
  • Microsoft Office SharePoint Server 2007
  • Microsoft Exchange Server 2007

Po dokonaniu tego, łączna liczba stron dokumentacji upublicznionej przez Microsoft wzrośnie do 40 tysięcy. Z dokumentacji tej mogą korzystać bez żadnych opłat wszyscy zainteresowani. Jak zapewnia Microsoft umożliwia ona lepsze powiązanie wspomnianych wyżej produktów tej firmy z aplikacjami innych producentów.

W kolejnej, drugiej fazie projektu otwierania Microsoftu, która trwać będzie do czerwca br., firma będzie gromadziła reakcje i opinie odbiorców udostępnionej dokumentacji. Podczas trzeciej fazy, której realizacja rozpocznie się z końcem czerwca br., na serwerach umieszczone zostaną ostateczne wersje dokumentacji technicznej wraz z ostatecznymi warunkami dzielenia praw patentowych.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy