Microsoft stawia na telewizję w Xbox 360

06-10-2011, 11:57

Użytkownicy Xboksa 360 będą mieli dostęp do wielu treści telewizyjnych. Zawarcie umów z 40 dostawcami takich treści ogłosił wczoraj Microsoft, który nie od dziś chce, aby Xbox 360 był domowym centrum rozrywki, a nie tylko konsolą gier.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Giganci z rynku IT od pewnego czasu więcej uwagi poświęcają urządzeniom, które mogłyby dostarczać telewizyjne programy na żądanie. Firma Apple rok temu przedstawiła nowe odtwarzacze Apple TV, a firma Google starała się o wypromowanie rozwiązania Google TV, w którego potencjał Eric Schmidt ciągle wierzy

Microsoft skupia się Xboksie 360. Wczoraj firma ogłosiła podpisanie umów z 40 dostawcami telewizji, dzięki którym ruszy "nowa generacja telewizyjnej rozrywki w Xbox LIVE". Usługi zostaną udostępnione w okresie świątecznym w 20 krajach.

W USA dostępne będą m.in. usługi Bravo, Comcast, HBO GO, Verizon FiOS oraz Syfy. W Wielkiej Brytanii dostępne będą usługi BBC, Channel 4, Channel 5 oraz LOVEFiLM. Użytkownicy z Hiszpanii będą mogli oglądać treści oferowane przez Telefónica, we Włoszech od MediaSet, a w Niemczech od ZDF. Usługi YouTube będą dostępne na 22 rynkach. W komunikatach Microsoftu nie ma informacji o nowych usługach dla użytkowników z Polski.

Czytaj: Windows 8 z wbudowaną obsługą Xbox Live

Niektóre usługi będą darmowe, inne mogą wymagać od użytkownika wykupienia określonych usług. Przykładowo usługa FiOS przez Xboksa będzie dostępna dla tych klientów, którzy już korzystają z usługi Verizon FiOS i wykupili złoty abonament Xbox Live. Microsoft nie stworzy zatem całkiem nowej oferty. Firma chce jedynie, aby Xbox stał się urządzeniem do odbierania istniejących już usług.

Dzięki Xboksowi miłośnicy sportu będą mogli zagrać na Xboksie w ulubioną sportową grę, a potem obejrzeć widowisko sportowe na ESPN. Wszystko bez wstawania z kanapy. Minimum ruchu będzie można sobie zapewnić, korzystając z kontrolera Kinect. Usługi telewizyjne będzie można kontrolować gestami oraz komendami głosowymi. Wyszukiwanie treści ma ułatwić wyszukiwarka Bing.

Na blogu Windows Phone'a jest również wzmianka o tym, że nowe usługi rozrywkowe będzie można kontrolować smartfonem dzięki aplikacji o nazwie Xbox Companion App (rzecz jasna dla systemu Windows Phone). Aplikacja ta umożliwi wyszukiwanie treści, pozyskiwanie informacji o odtwarzanych treściach oraz kontrolowanie odtwarzania. Podobno gwarantuje ona kontrolę tak sprawną, jak przy użyciu zwykłego pilota. Nowe rozwiązania prezentuje film poniżej.

Czytaj: Eric Schmidt wciąż wierzy w Google TV


Źródło: Microsoft


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Xbox Livetag Xbox 360tag Xboxtag TVtag telewizjatag konsoletag Kinect
  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.