Microsoft również chce centrum danych w Korei Południowej

24-11-2011, 18:14

Gigant z Redmond rozważa budowę swojego obiektu tego typu na terenie Azji, a wcześniej o podobnych planach informował także Facebook.

Jak poinformował The Korean Herald, jeden z dyrektorów Microsoftu spotkał się niedawno z azjatyckimi regulatorami w związku z możliwą budową własnego centrum danych w Korei Południowej.

HP: Google i Facebook mają zbyt mało dysków twardych

Jean Philippe Courtois zajmujący się międzynarodowymi interesami Microsoftu miał rozmawiać z przedstawicielem Korea Communications Commission (KCC) o możliwych inwestycjach i szansach biznesowych dla tamtego regionu. Według koreańskiej gazety gigant z Redmond wciąż "rozważa różne opcje".

Warto przypomnieć, że wcześniej z przedstawicielami KCC spotkał się również Eric Schmidt, który przez niemal dekadę szefował korporacji Google. Schmidt rozmawiał z tamtejszymi producentami smartfonów, a także zapewniał o tym, że zakup Motoroli Mobility nie oznacza, iż wyszukiwarkowy gigant będzie faworyzował tego producenta podczas rozwijania Androida.

Na początku listopada mówiło się również, że swoje centrum danych na Tajwanie może zbudować także Facebook. Wcześniej firma Zuckerberga ogłosiła, że pierwszy obiekt tego typu poza Stanami Zjednoczonymi, który będzie wykorzystywała, powstanie na terenie Szwecji.

Czytaj także: Facebook buduje centrum danych w Szwecji


Źródło: The Korean Herald
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy