Microsoft powoli zyskuje udziały w rynku wyszukiwarek

10-08-2011, 11:04

Udziały Binga powiększają się kosztem najpopularniejszej obecnie wyszukiwarki Google.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Microsoft przygotowuje się do ekspansji swojej mobilnej platformy, a tymczasem coraz lepszymi wynikami może się pochwalić także internetowy oddział firmy. W tym przypadku jednak lepsze wyniki oznaczają wyłącznie mniejsze straty.

>>Czytaj także: Windows 8 bez technologii Dolby

Sonda
Będziesz oglądał transmisję na Facebooku?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Według analizy comScore, Google straciło w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy 1,1 punktu procentowego na rynku wyszukiwarek w Stanach Zjednoczonych. Obecnie gigant z Mountain View może się tam pochwalić udziałami na poziomie 65,1 procent.

Na drugim miejscu wciąż znajduje się Yahoo, które na mocy podpisanej ponad rok temu umowy z Microsoftem, funkcjonuje już w dużej mierze w oparciu o rozwiązania Binga. Z Yahoo korzysta 16,1 procent amerykańskich internautów. Jest to zaledwie o 0,3 punktu procentowego mniej niż dziewięć miesięcy wcześniej.

Największy wzrost odnotował natomiast Bing, którego udziały wzrosły z 11,8 procent do 14,4. W zestawieniu słabo wypada AOL, które w środę przedstawiło również wyniki finansowe gorsze od oczekiwań analityków. Jak zauważa Business Insider, pomimo zwiększających się udziałów Binga w rynku wyszukiwarek Microsoft wciąż odnotowuje olbrzymie straty w swoim sektorze online.

>>Czytaj także: Do końca roku 42% pecetów pod kontrolą Windows 7Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.