Microsoft potwierdza koniec odtwarzaczy Zune

04-10-2011, 12:29

Odtwarzacze nie przetrwały próby czasu, jednak podczas ich wycofywania nie obeszło się bez problemów.

Jak zauważył serwis WinRumors, ze strony Zune'a zniknęły w poniedziałek informacje o Zune HD, co część użytkowników odebrała jako potwierdzenie wcześniejszych doniesień o końcu produkcji odtwarzacza. Co ciekawe, Microsoft przeprosił jednak za usunięcie materiałów i nazwał je "omyłkowym".

Czytaj także: Microsoft prezentuje nowe funkcje Hotmaila

Wygląda na to, że strony skasowano jedynie zbyt wcześnie niż planowano, bo koniec Zune'a jest bez wątpienia przesądzony. Jak na stronie wsparcia technicznego napisał Microsoft: "firma nie będzie już dłużej produkowała odtwarzaczy Zune".

Gigant z Redmond zapewnia jednocześnie, że użytkownicy, którzy posiadają urządzenie, nie powinni się tym martwić. Co to znaczy dla obecnych użytkowników Zune? Absolutnie nic. Ich urządzenia będą wciąż współpracowały z usługami Zune, tak samo jak dotychczas - zapewnił na swojej stronie Microsoft.

O tym, że firma zamierza dotrzymać obietnicy, może świadczyć fakt, że w sierpniu udostępniła zestaw nowych aplikacji dla Zune'a. Wywołało to duże zaskoczenie wśród obserwatorów rynku i dało użytkownikom nadzieję na to, że Microsoft zdecyduje się jednak wyprodukować kolejne odtwarzacze.

W czerwcu Bill Gates zapewnił, że jego dzieci korzystają z odtwarzaczy Zune zamiast iPodów. Warto przypomnieć jednak, że również przyszłość starszych wersji urządzeń od Apple'a nie jest pewna.

Czytaj także: Microsoft niespodziewanie udostępnia nowe aplikacje dla odtwarzacza Zune


Źródło: Zune, WinRumors
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930