Microsoft pokazał Windows Phone 7 Series (wideo)

16-02-2010, 08:06

Windows Phone 7 Series to nowa platforma mobilna Microsoftu, którą wczoraj na targach Mobile World Congress 2010 zaprezentował Steve Ballmer. Cechuje ją przede wszystkim nowe podejście do organizowania treści i aplikacji.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- Na zatłoczonym rynku wypełnionym telefonami, które wyglądają tak samo i robią te same rzeczy, wezwałem zespół do dostarczenia doświadczenia mobilnego innego rodzaju – mówił Steve Ballmer w Barcelonie, pokazując nowe oprogramowanie.

Na czym więc polega nowatorstwo Windows Phone 7 Series? Microsoft wskazuje przede wszystkim na ekran startowy w telefonie, który zapełniły tzw. "live tiles" (dosłownie "żywe płytki"). Pokazują one treści zmieniające się w czasie rzeczywistym. Mogą one pokazywać informacje lokalne lub najczęściej używane kontakty. Można też stworzyć własną "płytkę", np. odnoszącą się do naszego znajomego, dzięki której będziemy widzieć jego najnowsze fotografie.

Ekran startowy w Windows Phone 7 Series
fot. Microsoft - Ekran startowy w Windows Phone 7 Series

Kolejna nowość to "hubs", czyli strony zawierające informacje na określony temat. Pozwalają one na organizowanie wspomnianych wyżej "płytek", ale także aplikacji, treści z sieci itd. W Windows Phone 7 Series można znaleźć sześć takich hubów:

  • People - zawiera kontakty i dane z serwisów społecznościowych. Ma być także centralnym miejscem do aktualizowania danych w serwisach społecznościowych.
  • Pictures – hub na obrazki i filmy, także z serwisów społecznościowych.
  • Games – ten hub ma udostępniać usługę Xbox LIVE na telefonie, włączając w to gry i możliwość podglądu awatara gracza.
  • Music + Video – ma udostępniać usługi muzyczne i radio FM w jednym miejscu, włączając w to usługi Zune.
  • Marketplace – ma pozwalać na zdobywanie nowych aplikacji. Będą dostępne programy od firm trzecich, ale certyfikowane przez Microsoft.
  • Office – miejsce na mobilne aplikacje biurowe, m.in. Office, OneNote i SharePoint Workspace.

Ponadto oprogramowanie Windows Phone 7 Series będzie wspierać multidotykowość. Nowością jest przeglądarka internetowa bazująca w dużym stopniu na desktopowej wersji IE. Wszystkie telefony z platformą Microsoftu będą też posiadać przycisk umożliwiający szybkie wyszukiwanie w Bingu.

Sonda
Czy oprogramowanie Windows Phone 7 Series jest według Ciebie nowatorskie?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

W tej chwili oprogramowanie nie posiada wsparcia dla Adobe Flasha, ale z informacji wypuszczonych wczoraj przez Adobe wynika, że takie wsparcie będzie. Niebawem deweloperzy mają zobaczyć działającą na Windows Phone 7 Series technologię Silverlight, będącą konkurentem dla Flasha, a pochodzącą z firmy z Redmond.

>>> Czytaj: Adobe: mobilny AIR, Flash 10.1 i członkostwo w LiMo

Partnerzy, którzy już zdecydowali się na skorzystanie z platformy Windows Phone 7 Series to operatorzy (AT&T, Deutsche Telekom AG, Orange, SFR, Sprint, Telecom Italia, Telefónica, Telstra, T-Mobile USA, Verizon Wireless and Vodafone) oraz producenci sprzętu (Dell, Garmin-Asus, HTC Corp., HP, LG, Samsung, Sony Ericsson, Toshiba and Qualcomm Inc.). Pierwsze telefony z nową platformą powinny być dostępne pod koniec roku.

Dla osób, które są ciekawe, jak wyglądają nowości, zamieszczamy film poniżej:


Następny artykuł » zamknij

Biały Dom wspiera e-książki

Źródło: Microsoft


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.