Microsoft Inspire 2019: kolejne kroki w chmurze

12-08-2019, 09:11

Microsoft Inspire to wydarzenie, które organizowane jest od 2003 roku. Firma organizuje je dla swoich najważniejszych partnerów. Przedstawiciele przedsiębiorstw odwiedzając w dniach 14 - 18 Las Vegas mogli poznać technologie oferowane przez Microsoft, zdobyć nowe umiejętności czy dowiedzieć się o planach największego producenta oprogramowania.

Inspire jest imprezą adresowaną dla największych partnerów Microsoft. Senetic od kilku lat bierze udział w konferencji, aby dzięki zdobytym informacjom oraz doświadczeniami wymienionymi z innymi partnerami z całego świata dostarczać coraz lepsze produkty oraz usługi. Podczas konferencji pokazano kilka rozwiązań, które powinny zainteresować również użytkowników końcowych czy fanów nowych technologii.  Na pierwszy plan wysuwa się show w wykonaniu  Julie White, szefowej działu Microsoft Azure, która wystąpiła w podwójnej roli. Jej postać została zeskanowana w studiu fotograficznym Mixed Reality, a następnie przekształcona w hologram. Dzięki czemu Julie White mogła pojawić  się na scenie również w wersji cyfrowej. Jakby tego było mało, hologram wygłosił przemówienie w języku japońskim. Microsoft wykorzystał w tym celu technologię Azure AI i neuronową konwersję tekstu na mowę.

Spektakularna była również prezentacja nowej odsłony Microsoft Teams - aplikacji służącej do organizacji pracy grupowej. Zasługuje ona na uwagę ze względu na rosnącą popularność.  Według danych Microsoftu korzysta z niej 13 milionów osób dziennie.  Natomiast największy konkurent Slack może pochwalić się 13 milionami użytkowników (dane z lipca 2019).

- Najnowsza wersji Microsoft Teams zawierać będzie kilka interesujących nowinek m.in. łatwiejsze zarządzanie zespołem, nadawanie priorytetów pilnym wiadomościom czy publikowanie pojedynczej informacji jednocześnie w wielu kanałach. Ponadto potencjalni klienci otrzymają bezpłatny dostęp do wersji próbnej aplikacji.  Warto też dodać, że Microsoft Teams w połączeniu Power Apps pozwala tworzyć dodatkowe aplikacje i usługi – mówi Daniel Kaczmarczyk, Dyrektor działu Cloud&Software w Senetic.

Microsoft rozwija również pakiet Dynamics 365, oferujący w modelu usługowym funkcjonalności połączonych systemów CRM i ERP.  Na tegorocznym Inspire firma poinformowała o wprowadzeniu aktualizacji w Dynamic 365 Nonprofit Accelerator.  Oprócz tego rozszerzone zostaną możliwości Dynamics 365 w zakresie integracji z rozwiązaniami pochodzącymi z branży finansowej i motoryzacyjnej.

- Microsoft Inspire 2019 to kolejny duży krok koncernu w kierunku rozwoju usług chmurowych.  Koncern wprowadził wiele ważnych zmian, które z punktu widzenia użytkownika końcowego wydają się błahe lub są po prostu niezrozumiałe, jednakże mają duże znaczenie dla partnerów wdrażających rozwiązania. Takim przykładem jest chociażby rozwiązanie Azure Lighthouse pozwalające zarządzać usługami Azure u wielu klientów za pośrednictwem pojedynczej konsoli  - tłumaczy Daniel Kaczmarczyk. 

***

Senetic oferuje najlepsze na rynku oprogramowanie i narzędzia do budowy infrastruktury sieciowej i serwerowej, koncentrując się na sprawdzonych, solidnych markach. Firma stawia na dynamiczny rozwój. Od 2009 roku nieustannie rozszerza obszar działania w branży IT.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.