Microsoft Courier: dwa ekrany wygrają z iPadem? (wideo)

08-03-2010, 13:10

Microsoft ma ciekawy pomysł na urządzenie dotykowe. Chodzi o Couriera, czyli osobisty elektroniczny dziennik z dwoma ekranami dotykowymi otwierającymi się jak książka. Engagdet przedstawił zdjęcia i filmy z tym urządzeniem. Microsoft oficjalnie niczego nie komentuje. Obserwatorzy rynku widzą jednak możliwego konkurenta dla iPada, który ukaże się 3 kwietnia.

Pierwsze informacje ma temat urządzenia Courier serwis Engadget podał we wrześniu. Teraz pojawiły się kolejne doniesienia z nowymi zdjęciami i filmami od "zaufanego źródła".

Z informacji Engadgeta wynika, że Courier ma mniej niż 2,5 cm grubości, waży około pół kilograma. Kiedy jest zamknięty, nie jest większy od fotografii o wymiarach 5x7 cali (czyli 12,7x17,7 cm). Urządzenie korzysta z procesora Nvidia Tegra 2 i działa pod kontrolą systemu będącego wersją Widnows CE.

Engadget podaje też, że do urządzenia dodano piórko oraz oprogramowanie rozpoznające pismo odręczne. Microsoft prawdopodobnie chce, aby Courier służył do gier, prywatnych zapisków, rysowania, przeglądania i publikowania informacji oraz czytania. Nie wiadomo natomiast kiedy dokładnie gadżet ma się pojawić (prawdopodobnie w trzecim lub czwartym kwartale br.) oraz ile ma kosztować. Więcej szczegółów w tekście pt. Microsoft's Courier 'digital journal': exclusive pictures and details.

Przedstawiciele Microsoftu nie komentują doniesień Engadgeta, jednak w styczniu  Robbie Bach przyznał, iż materiały ujawnione wcześniej były autentyczne. Bach wyjaśnił, że Microsoft robi wiele filmów dotyczących możliwych produktów i Engadget zaprezentował jedną z takich produkcji (zob. Microsoft's Bach on Courier, Natal, tablets, and phones).

Konkurent dla iPada?

Teraz jednak doniesienia o Courierze nabierają szczególnego znaczenia. W styczniu firma Apple przedstawiła swojego iPada. W piątek Apple ogłosiła, że iPad będzie dostępny w USA od 3 kwietnia. Od 12 marca będzie można składać zamówienia na to urządzenie. To wydarzenie może oznaczać nowy rozdział na rynku komputerów osobistych pozbawionych klawiatury.

>>> Czytaj o iPadzie w DI

Co prawda, Microsoft prezentował już urządzenia "Slate PC" będące także tabletami, ale Courier wydaje się wzbudzać większe emocje. To urządzenie różni się od "zwykłego" tabletu budową, interfejsem, funkcjonalnością. Przeglądanie strony WWW na jednym ekranie i jednoczesne robienie notatek na drugim wydaje się bardziej nowatorskie niż korzystanie z "przerośniętego iPhone". Z drugiej strony iPad jest już rzeczywistością, a Courier to bardziej futurystyczna propozycja.

>>> Czytaj: Tablet Ballmera pierwszą ciekawostką z CES 2010

Osoby zainteresowane Courierem mogą obejrzeć przedstawiający go film poniżej. Więcej materiałów można znaleźć w serwisie Engadget.


Źródło: engadget
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy