Metro w Windows 8 bez Flasha

15-09-2011, 13:09

Microsoft zapowiedział, że w uproszczonym interfejsie Metro dla urządzeń dotykowych nie znajdziemy wtyczki od Adobe.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Gigant z Redmond idzie śladami Apple'a i w swoim interfejsie przeznaczonym dla tabletów chce zaprezentować "wolne od wtyczek doświadczenia" - poinformowała firma w oświadczeniu na blogu Building Windows 8.

Czytaj także: Brytyjski regulator zbada reklamę Microsoftu

Sonda
Rezygnacja z Flasha w Metro to dobry pomysł?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Użytkownikom tabletów będą prezentowane, zamiast rozwiązań opartych o wtyczkę Adobe Flash, wersje witryn działające w oparciu o HTML5. Warto przypomnieć, że Google, choć niedawno podkreślał zalety standardu HTML5, przyznał jednocześnie, iż wciąż nie jest on gotowy, by w pełni zastąpić rozwiązania stosowane m.in. w YouTube. Problemy miały pojawiać się na przykład podczas przewijania filmów.

Jak czytamy na stronie Microsoftu, w Internet Explorerze 10 przeznaczonym dla Metro nie znajdziemy wtyczek, gdyż "nie pasują one do stylu Metro oraz nowoczesnej sieci HTML5". O wtyczkę Flash nie będą się musieli jednak obawiać użytkownicy standardowego pulpitu Windowsa. Wydanie przeznaczone dla znanego z wcześniejszych wersji systemu środowiska będzie je bez problemów obsługiwało.

Gigant z Redmond argumentuje swój wybór podobnie, jak kiedyś Apple, choć ze względu na przetarty już szlak nowości nie powinny być tak uciążliwe dla wydawców internetowych witryn. Z badania przeprowadzonego przez Microsoft wynika, że spośród 97 tysięcy najpopularniejszych stron na świecie 62 proc. wykorzystuje wtyczkę Flash, często umożliwiając jednak wybranie wersji HTML5.

- Większość witryn działa dobrze w IE bez wtyczek - stwierdził Microsoft. Z niedawnego badania firmy Gemius przeprowadzonego wśród polskich internautów wynika jednak, że wtyczkę Flash zainstalowaną ma w swojej przeglądarce zdecydowana większość użytkowników.

Czytaj także: Windows 8 z wbudowaną obsługą Windows Live


Źródło: Microsoft


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.