Merlin: 101 mln zł przychodów

28-02-2010, 11:05

Pomimo spowolnienia w branży e-commerce jeden z najstarszych polskich sklepów internetowych odnotował 6-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego, kiedy to jego przychody wyniosły prawie 96 mln zł.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Merlin.pl poprawił również swoje wyniki na poziomie wskaźnika EBITDA. W stosunku do roku 2008 rezultat ten jest lepszy o ponad 8 mln i pozwolił na odrobienie notowanych przez firmę strat finansowych. Na koniec 2009 roku wskaźnik EBITDA sklepu był już dodatni i wynosił 1,5 mln zł w porównaniu do ok. 6,6 mln zł strat notowanych na koniec 2008.

- Jest to przede wszystkim efekt szeroko zakrojonych działań restrukturyzacyjnych w spółce, mających na celu poprawienie rentowności sprzedaży - tłumaczy Anna Bogdańska, Prezes Zarządu Merlin.pl S.A.

>> Czytaj także: Zakupy w Merlinie szybsze dzięki PayByNet

Z podanych przez nią informacji wynika, że w minionym roku, podobnie jak w latach poprzednich, największe obroty sklep odnotował w sprzedaży książek, filmów i muzyki. Jesteśmy jednak bardzo zadowoleni z wyników nowo utworzonych w 2009 roku działów sport i kosmetyki - mówi Anna Bogdańska. W całym 2009 roku sklep sprzedał 3,1 mln towarów, bijąc tym samym rekord w tym zakresie ustanowiony rok wcześniej.

Przychód na jedną zatrudnioną w spółce osobę wyniósł 688 tys. zł, w porównaniu do 492 tys. zł w 2008 roku. Oznacza to wzrost na poziomie 42%.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.