Mediatel rywalizuje o połączenia we FreecoNet

01-06-2010, 19:01

Mediatel S.A. to już szósta firma, która będzie walczyć o obsługę połączeń telefonicznych na numery niezarejestrowane na platformie. Dzięki kolejnej konkurencyjnej ofercie cenowej użytkownicy będą mogli liczyć na jeszcze tańsze rozmowy.

Wszystkie rozmowy prowadzone między użytkownikami FreecoNet są darmowe, natomiast połączenia na numery niezarejestrowane na platformie zostają przekierowane na TelArenę – tzw. giełdę operatorów, gdzie niezależni dostawcy usług telekomunikacyjnych rywalizują o obsługę danej rozmowy. Zautomatyzowany system dokonuje optymalnego wyboru cennika, dzięki czemu zawsze wygrywa najtańszy wariant.

Spółka Mediatel, ze względu na ceny w zakresie realizacji połączeń międzynarodowych, przyczyni się do aktywizacji walki cenowej operatorów przede wszystkim w tym segmencie. W ostatnim miesiącu połączenia międzynarodowe stanowiły ok. 13% wszystkich rozmów wykonywanych przez TelArenę. Obecnie wiodącym operatorem w tym zakresie jest Crowley Data Poland (44%). Drugie miejsce zajmuje GTS Energis z wynikiem 35%.

>> Czytaj też: Zagraniczne numery telefonów we FreecoNet

- Ożywienie walki cenowej to niewątpliwa korzyść płynąca z debiutu Mediatela we FreecoNet, jednak nie jedyna. Rosnąca liczba operatorów obecnych na TelArenie to także gwarancja stabilności systemu. Gdyby któryś z nich przestał świadczyć swoje usługi, z łatwością zastąpi go inny – mówi Jan Wyrwiński, Prezes Zarządu FreecoNet Tlenofon SA.

TelArena umożliwia klientom FreecoNet korzystanie z ofert poszczególnych operatorów, bez podpisywania zbędnych umów i ponoszenia dodatkowych kosztów. Cały proces jest automatyczny, ale istnieje także możliwość samodzielnego wyboru operatora w panelu użytkownika. Obecnie o realizowanie połączeń na TelArenie, poza Mediatelem, walczą: Crowley, Deutsche Telekom, Exatel, GTS Energis i Netia.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag rozmowy międzynarodowetag FreecoNet
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031