Media Center, choć mało popularny, zostanie dołączony do Windows 8

05-09-2011, 09:41

Z dodatku umożliwiającego wygodną obsługę Windowsa za pomocą pilota korzysta niewielki procent użytkowników.

Microsoft zapowiedział niedawno, że nie zamierza narzucać użytkownikom nowego interfejsu Metro w Windows 8, a wszyscy zainteresowani będą mogli korzystać z dobrze znanych okienek. Liczba różnego rodzaju interfejsów dla systemu z Redmond jest jednak jeszcze większa.

>>Czytaj także: Windows 8: Użytkownicy nie powinni się obawiać nowego interfejsu

Sonda
Korzystasz z dodatku Media Center?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Obok standardowego motywu Windowsa, dodatkowego Metro, w „Ósemce” znajdziemy także Media Center - zapowiedział ma swoim blogu Microsoft. Wiele osób prorokowało, że słynny dodatek, który miał zamienić peceta w centrum domowej rozrywki, całkowicie zniknie z systemu, gdyż nie mogliśmy go znaleźć w testowych wersjach Windowsa 8.

Najprawdopodobniej Media Center zostanie dodany dopiero w drugiej wersji beta Windowsa 8. Obecnie nie wiadomo jednak, w jakich wersjach systemu znajdziemy wspomniane rozwiązanie, a Microsoft na razie nie ujawnił nawet listy wariantów Windowsa 8.

Jedną z ciekawostek, jakie na blogu Microsoftu zdradził Steven Sinofsky, jest fakt, że z Media Center korzysta zaledwie 6 procent użytkowników systemu z Redmond. Tylko co czwarta osoba poświęca narzędziu więcej niż 10 minut, natomiast 59 procent sesji Media Center trwa mniej niż minutę. Jak łatwo się domyślić, dodatek najczęściej wykorzystywany jest to oglądania telewizji, a dopiero w następnej kolejności odtwarzania filmów z dysku lokalnego czy płyt DVD.

>>Czytaj także: Można zgłaszać aplikacje dla WP7 Mango


Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy