mBank: chcemy 200 tys. użytkowników bankowości mobilnej

17-06-2011, 12:52

mBank uruchamia nową wersję serwisu internetowego przeznaczonego dla urządzeń mobilnych. Do końca 2011 r. serwis ma mieć 200 tys. użytkowników, a na koniec 2012 r. 0,5 mln klientów ma logować się do mBanku przez telefon.

Logowanie do mobilnego systemu odbywa się podobnie jak do internetowego systemu, czyli na podstawie unikalnego loginu i hasła. Przewagą wersji lajt nad tradycyjnym systemem transakcyjnym ma być jej dopasowanie do możliwości urządzeń mobilnych.

- Już na przełomie lipca i sierpnia zaproponujemy transakcyjną wersję aplikacji na iPhone’a i iPada, a w kolejnych miesiącach udostępnimy aplikację dla klientów korzystających z urządzeń z systemem operacyjnym Android oraz Windows Mobile. Systematycznie będziemy rozwijać również wachlarz funkcji dostępnych w ramach mobilnych rozwiązań mBanku – mówi Jarosław Mastalerz, członek zarządu BRE Banku ds. bankowości detalicznej.

>> Czytaj też: Nie korzystamy z bankowości mobilnej w komórce

Sonda
Korzystasz z bankowości mobilnej?
  • tak
  • nie
  • nie mam możliwości technicznej lub bank nie daje mi takiej możliwości
wyniki  komentarze

Za pośrednictwem mBank lajt można uzyskać dostęp do informacji na temat produktów posiadanych w banku oraz wykonać takie operacje bankowe, jak sprawdzenie stanu konta i jego historii, zrealizowanie przelewu zdefiniowanego, założenie lokaty i spłacenie karty kredytowej. W wersji lajt można uzyskać też informacje na temat posiadanych kart, kredytów i produktów inwestycyjnych, a także doładować telefon.

Według statystyk mBanku do serwisu transakcyjnego z urządzeń mobilnych do tej pory logowało się 100 tys. unikalnych użytkowników posiadających rachunek w mBanku. Bank spodziewa się, że po wprowadzeniu nowego serwisu „lajt” liczba ta będzie jeszcze większa.

- W ostatnim czasie obserwujemy coraz większe zainteresowanie dostępem do banku z komórki, co nie dziwi, biorąc pod uwagę rosnącą liczę sprzedawanych urządzeń mobilnych w Polsce. Dlatego do końca 2011 r. zamierzamy podwoić liczbę osób korzystających z serwisu mBank lajt – tłumaczy Jarosław Mastalerz. Po osiągnięciu w tym roku liczby 200 tys. użytkowników, korzystających z bankowości mobilnej w mBanku, spodziewamy się, że wzrośnie ona w roku 2012 do 0,5 miliona – prognozuje przedstawiciel banku, dodając, że jest to wartość realna, biorąc pod uwagę profil klienta mBanku (głównie mieszkańca dużego miasta, zainteresowanego technologią i chętnie korzystającego z nowości).

Z nowego serwisu mBank lajt klienci mogą korzystać od 15 czerwca br.


Źródło: mBank
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930