Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Materace w Gdyni - jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

24-03-2021, 12:40

Zastanawiasz się jak wybrać idealny materac dla siebie? Skup się na odpowiednim typie i twardości.

Jak dobrać twardość i typ materaca? Dlaczego to ważne?

Jak dobrać twardość i typ materaca? Dlaczego to ważne?

Materac ma kluczowe znaczenie dla naszego snu. By mógł skutecznie wspierać Cię w trakcie wypoczynku, musi wykazywać się odpowiednią ergonomią. Aby sprostać wymaganiom Twojej anatomii, może on cechować się wieloma strefami twardości lub punktowo reagować na nacisk. Podstawowym aspektem, który sprzyja ergonomii, jest wybór materaca odpowiadającego potrzebom Twojej masy ciała. Pomocna może być skala:

  • H1 – materace miękkie dla osób o masie ciała do 60 kilogramów.
  • H2 – materace o średnim poziomie twardości dla osób o masie ciała od 60 do 80 kilogramów.
  • H3 – materace o wysokim poziomie twardości dla osób o masie ciała od 80 do 100 kilogramów.
  • H4 – materace o bardzo wysokim poziomie twardości dla osób o masie ciała powyżej 100 kilogramów.

Jeśli chodzi natomiast o typ materaca, najczęściej możemy spotkać się z modelami sprężynowymi (kieszeniowymi) i piankowymi. W Polsce przez wiele lat te drugie nie cieszyły się sporym zainteresowaniem. Dostępnych było niewiele modeli, były produkowane z bardzo kiepskich materiałów, a zapewniany komfort szedł w parze z szybkimi odkształceniami. Dziś materace piankowe często są bardziej zaawansowane od kieszeniowych. Znakomicie wspierają sen na wielu poziomach – mają lepszą wentylację, mikroklimat i sprzyjają higienie snu. Natomiast materace sprężynowe są za to nieco tańsze i często oferują skuteczne podparcie przez długi czas – nie podlegają odkształceniom i uszkodzeniom.

Czy warto przetestować materac przed zakupem?

Współcześnie możliwe jest kupienie materaca online, który będzie doskonale sprawdzał się w Twojej sypialni. Szczególnie jeśli zdecydujesz się na produkt znanej marki – np. Hilding Anders, której materace zdobyły uznanie zdrowykregoslup.pl, Instytutu AEH, a także wielu klientów z Polski i nie tylko. Jednak szansa przetestowania danego materaca w rzeczywistości wciąż jest ważna. Wybierając materace w sklepie online Materacegdynia.eu, możesz szybko sprawdzić, gdzie w Twojej okolicy dokonasz zakupu, a także jakie modele dostępne są na stanie okolicznych sklepów z materacami. Dzięki temu wybór jest jeszcze prostszy!

Jeśli poszukujesz profesjonalnych rozwiązań dla snu i mieszkasz w Częstochowie, polecamy materace w sklepie online Materaceczestochowa.eu.
Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag WLStag nowlstag nolstag materactag Gdynia« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031