Materace dostępne w Głogowie - jakie są najbardziej popularne?

12-04-2021, 10:00

Zastanawiając się nad tym, co wpływa na zdrowy i komfortowy sen, wiele osób w pierwszej kolejności przywołuje wygodne łóżko czy przytulną pościel. O ile te elementy są istotnymi częściami sypialni, to czymś, co w bezpośredni sposób podpiera kręgosłup użytkownika jest materac do spania. Jego wymiany dokonuje się raz na kilka lat i stanowi jeden z prostszych sposobów poprawy nocnego odpoczynku. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się niczym niezakłóconym snem bez obawy o poranne bóle pleców, ramion czy karku. Sprawdź, które materace do łóżka są obecnie popularne i wybierz konstrukcję spełniającą Twoje oczekiwania.

Sprawdzone materace twarde i miękkie – o czym pamiętać, wybierając stopień twardości konstrukcji?

Kupno nowego materaca do spania wiąże się z koniecznością uwzględnienia szeregu czynników, a jednym z nich jest stopień twardości konstrukcji. Decyduje on o tym, jak głęboko ugina się materac pod wpływem obciążenia, a wpływ na ten aspekt ma materiał, z jakiego została wykonana wkładka konstrukcji. Popularne obecnie materace piankowe zazwyczaj są miękkie lub średnie – modele Hilding Salsa czy Hilding Breakdance idealnie dopasowują się do ciała użytkownika, reagując na kształt jego sylwetki, wagę czy temperaturę. Termoelastyczne materace w sklepie internetowym Materaceglogow.pl to pewna nowość na rynku, która z powodzeniem jest rozwijana przez markę Hilding Anders. Konstrukcje jak Hilding Rumba zapewniają podparcie kręgosłupa na całej jego długości, a 7 stref twardości pozwala mieć pewność, że użytkownik obudzi się bez porannych bólów kręgosłupa.

Materace twarde i bardzo twarde z kolei to propozycja dla osób, które oczekują stabilnego podparcia kręgosłupa przez cały czas trwania snu. Konstrukcje te doskonale sprawdzą się w sypialni osób, których waga przekracza 80 kg. Zazwyczaj są to konstrukcje sprężynowe lub hybrydowe (zawierają one zarówno wkładkę piankową, jak i tę sprężynową), których wypełnienie składa się z elementów kieszeniowych. Dzięki temu, że nie są one ze sobą połączone, materac ugina się tylko w tym miejscu, w którym zostało przyłożone obciążenie, co zapobiega przenoszeniu drgań na pozostałe części materaca. Takie innowacyjne rozwiązanie m.in. materace w sklepie internetowym Materacesiemianowice.pl, których produkcją zajmuje się Hilding Anders. Ta skandynawska marka poszła o krok dalej i przygotowała materac Hilding Flamenco ze sprężynami Multipocket. Mają one mniejszą średnicę niż standardowe elementy kieszeniowe, dzięki czemu na jednym metrze kwadratowym materaca znajduje się więcej więcej sprężyn zapewniając dodatkowe punkty podparcia.

Dobre materace dla alergików – czym powinny się one cechować?

Dobre materace dla alergików – czym powinny się one cechować?

Innym aspektem, o jakim warto pamiętać przy okazji doboru materaca do spania jest hipoalergiczność. W trakcie snu człowiek poci się, co w połączeniu z fragmentami włosów, paznokci czy złuszczonej skóry, które co noc zostają na materacu, stanowi doskonałą pożywkę dla roztoczy i innych chorobotwórczych drobnoustrojów. By zapobiec powstawaniu “nieproszonych gości” dobrze jest wybrać materac do łóżka, który będzie dobrze wentylowany. Pomagają w tym kanały powietrzne w postaci profilowanych nacięć, które zapobiegają zbieraniu się wilgoci. Tego typu rozwiązania znaleźć można w materacach Hilding Anders (np. modelu Hilding Salsa), które są rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag WLStag nowptag nolstag materace dla alergikówtag materac
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.