Mapy Apple wyprowadziły ich w pole - bez zasięgu GSM i jedzenia

10-12-2012, 10:34

Korzystanie z wybrakowanych produktów czasem może mieć bardzo przykre następstwa...

Brak dostępu do jedzenia i wody nawet przez dobę - to skrajny przykład następstw wykorzystywania mocno niedopracowanych map z iOS 6, o jakim informuje australijska policja. 

Mapy Apple...

Pierwsze wydanie map z iOS 6 ma bardzo wiele błędów.

Funkcjonariusze ostrzegają podróżnych, by byli bardzo ostrożni w związku z wykorzystywaniem nowych map firmy Apple. Jak wiadomo, są one wciąż bardzo niedopracowane, co w niektórych przypadkach może stwarzać realne zagrożenie dla życia.

Sonda
Porzucenie Map Google w iOS 6 było dobrym pomysłem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Policjanci informują na przykład o osobach poszukujących miasta Mildura, które mapy z iOS 6 poprowadziły do samego środka Parku Narodowego Murray Sunset, myląc się "zaledwie" o 70 kilometrów. Sytuacja wydaje się zabawna tylko na pierwszy rzut oka.

Odnajdywane osoby w skrajnych przypadkach były odcięte od jedzenia i wody nawet przez 24 godziny, a ze względu na brak zasięgu GSM nie nie mogły również w łatwy sposób wezwać pomocy. Istotnym problemem są również australijskie wysokie temperatury, które szybko wyczerpują.

Apple zostało już poinformowane o problemach, jednak to prawdopodobnie tylko kropla w morzu usterek, jakie koncern z Cupertino będzie musiał naprawić w swoich mapach. Nam nie pozostaje natomiast nic innego, jak tylko przyglądać się sytuacji i... korzystać z Map Google.


Źródło: Victoria Police
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy