Mandat możesz zapłacić także przez internet

09-02-2012, 08:23

Komenda Straży Miejskiej w Debrznie, niewielkim miasteczku w województwie pomorskim, została prekursorem innowacyjnych rozwiązań w opłacaniu mandatów. Sukcesem zakończyło się pilotażowe wdrożenie systemu firmy PayU i już od lutego za mandat wystawiony przez stróża prawa w Debrznie można zapłacić, korzystając z płatności internetowych. Prawdopodobnie jest to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.

Otrzymanie mandatu od strażnika miejskiego może wiązać się z uczuciem złości i zdenerwowania. Jest to nie tylko niespodziewany wydatek finansowy, ale i często konieczność udania się do banku lub na pocztę. Teraz można opłacić mandat bez wychodzenia z domu, korzystając z płatności internetowych.

- Osoba ukarana mandatem może sprawdzić status swojej sprawy (status mandatu) na elektronicznej Platformie Statusu Wykroczenia, a jeśli nie został on zapłacony, również uregulować należność. Na każdym mandacie znajduje się numer identyfikacyjny - numer sprawy oraz numer rejestracyjny samochodu, którego sprawa dotyczy. Aby uregulować grzywnę, wystarczy podać te dane na stronie ePSW, a następnie wybrać jedną z wygodnych form płatności internetowych - kartę lub przelew elektroniczny - mówi Ireneusz Ruszczyk, Komendant Straży Miejskiej w Debrznie.

Czytaj też: PayU przeszkoli na temat płatności internetowych

Komenda w Debrznie jest pierwszą placówką straży miejskiej w Polsce, która zdecydowała się na wprowadzenie takiego rozwiązania. System umożliwiający płacenie za mandaty za pomocą płatności internetowych obsługuje PayU.

- Umożliwienie opłacania mandatów poprzez płatności internetowe może być wkrótce nowym standardem w polskiej straży miejskiej - twierdzi Marcin Jabłoński, CEO PayU S.A. - System, który udostępniamy pozwala wyeliminować wiele zbędnych formalności. Jestem przekonany, że podobnych inicjatyw będzie coraz więcej.

Płacenie za mandaty przez internet ma być korzystne dla straży miejskiej, bo wpływa na usprawnienie jej pracy. Osoba obciążona grzywną może natomiast uregulować należność w dogodnym dla siebie momencie i bez wychodzenia z domu. Należy wejść na stronę straży miejskiej, zalogować się do elektronicznej Platformy Statusu Wykroczenia i potwierdzić płatność.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031