MacBooki Pro z ekranami Retina mają poważną wadę (wideo)

28-06-2012, 18:13

Nawet przeznaczenie na komputer przenośny dużej sumy pieniędzy nie gwarantuje, że sprzęt będzie działał bez zarzutów - zauważa MSNBC.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Część użytkowników nowych MacBooków Pro, które wyposażone zostały w ekran Retina, skarży się na "obrazy duchy", które są wyświetlane na urządzeniu pomimo zmiany aktywnej aplikacji (zob. MSNBC, Some MacBook Pro Retina screens may have ghosting issue).

- Ukryty obraz "wypala się" na pulpicie, gdy okno jest z lewej strony ekranu - zauważa Lloyd Chambers, który prowadzi witrynę dla profesjonalnych fotografów. - To mi się zdarza cały czas.

Obraz pozostaje w miejscu

Problem występuje wyłącznie w nowych urządzeniach z ekranami Retina. Po wyświetlaniu na monitorze przez dłuższy czas ciemnego obrazu, nawet po przejściu do jaśniejszych motywów, na ekranie wciąż obserwować można "obraz ducha", który zdecydowanie psuje doznania związane z wykorzystywaniem maszyny.

- Zmiany są widoczne na ekranie przez około 20 minut - tłumaczy Chambers. Na razie nie wyjaśniono oficjalnie przyczyny problemów, jednak użytkownicy, którzy zgłosili wadę firmie Apple, otrzymali zamienne komputery od kalifornijskiego giganta.

Szczypta krytyki w morzu pochwał

Nowe MacBooki zebrały ostatnio niezwykle pozytywne recenzje. Urządzenia wyposażone są w ekran oferujący rozdzielczość 2880x1800 pikseli, jednak cena najtańszego sprzętu tego typu to aż 2199 dolarów. Nowe komputery przenośne firmy Apple bazują również w 100% na pamięci flash (o pojemności do 768 GB), co ma wpływać na mniejsze użycie energii i lepszą wydajność.

Czytaj także:  iOS6: Nowe mapy, integracja z Facebookiem, więcej Siri - już jesienią (wideo)


Źródło: MSNBC


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.