MacBook Air jest naprawdę cienki

16-01-2008, 15:15

Komputer nazywany najcieńszym notebookiem na świecie to nowy superprodukt firmy Apple zaprezentowany na konferencji Macworld Conference & Expo 2008. Maszyna o nazwie MacBook Air ma grubość zbliżoną do grubości palca wskazującego. Niewykluczone, że będzie to nowy hit Apple.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


MacBook Air rzeczywiście jest bardzo cienki (w znaczeniu dosłownym). Grubość waha się od niecałych 2 cm do nieco ponad 4 mm. Mimo to komputer posiada pełnowymiarową, podświetlaną klawiaturę, duży touchpad oraz ekran w proporcjach widescreen o przekątnej 13,3 cala z podświetleniem LED. Podświetlenie ekranu i klawiatury dostosowuje się do warunków w otoczeniu.

Firma Apple zwróciła szczególną uwagę m. in. na duży touchpad w którym wykorzystano technologię multi-touch. Użytkownik może dzięki niemu np. intuicyjnie zmieniać rozmiary obrazków, obracać je itd..

Ponadto notebook posiada 2 GB RAM, dysk twardy 80GB, oraz procesor Intel Core 2 Duo (1,6 GHz lub 1.8 Ghz) w specjalnie dostosowanej do tego modelu, pomniejszonej wersji. Apple podaje, że w komputerze generalnie zmniejszono... wszystko co się da.

Co ciekawe, komputer nie posiada w standardzie żadnego napędu optycznego. Będzie miał za to oprogramowanie pozwalające na "pożyczanie" płyt CD z innych komputerów. Dodatkowy napęd "SuperDrive" podłączany przez USB będzie kosztował niecałe 100 USD.

Samo udostępnienie laptopa byłoby niczym, gdyby nie talent Steve'a Jobsa do prezentowania nowinek. Na konferencji Macworld Jobs mówił o różnych nowych produktach, ale nowy komputer pozostawił na koniec. Wcześniej wielu komentatorów spodziewało się ogłoszenia informacji o nowej maszynie, więc odpowiednie jej przytrzymanie zrobiło duże wrażenie.

MacBook Air ma kosztować 1800 USD (lub więcej w droższych opcjach). Będzie on maszyną wypełniającą lukę pomiędzy notebookami tańszymi i tymi z wyższej półki. Analitycy sądzą jednak, że skuteczna kampania reklamowa może zniechęcić zamożniejszych nabywców do zakupu tych najdroższych komputerów i ześrodkować ich zainteresowanie właśnie na MacBooku Air.

Z drugiej strony nowy i efektowny gadżet może przyciągnąć tych nabywców, którzy po raz pierwszy sięgną po maszynę ze stajni Apple. Analitycy co do jednego są zgodni - Apple może liczyć w najbliższym czasie na wzrost.


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Steve Jobstag Macworldtag MacBook Airtag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.