Lutowy Netcamp o podnoszeniu jakości w IT, optymalizacji SQL, e-commerce i OpenVPN w chmurze

PATRONAT MEDIALNY 19-02-2012, 12:51

Fundacja Netcamp zaprasza już w czwartek 23 lutego godzinie 18:00 na kolejne inspirujące spotkanie IT w Szczecinie. Prelegenci z Tieto opowiedzą o korzyściach z podnoszenia jakości w IT w formie projektu. Best.net zdradzi efektywne techniki sprzedaży w e-commerce. Teonite zaprezentuje, jak na bazie OpenVPN stworzyło komercyjny produkt w chmurze, a Paweł Spychalski pokaże, jak optymalizować zapytania SQL.

Agenda spotkania:

1. Projekt jakość - czyli jak skutecznie podnosić poziom dojrzałości w organizacji - Anna Orecka i Dawid Sebastian, Tieto

W projektach dla przemysłu obowiązują narzucone standardy, które odciskają się mocno na procesach używanych w firmie. Jak zapanować nad tymi procesami, jak zadowolić klienta, standard i swoje wewnętrzne polityki? Odpowiednie narzędzia, strategia wdrożenia, uczenie się na błędach, kompromisy i szukanie części wspólnych - lista jest długa, a doświadczeniem chętnie się podzielą prelegenci z Tieto. Opowiedzą o budowaniu procesów w oparciu o międzynarodowe/przemysłowe standardy, narzędziach wspierających modelowanie i tworzenie procesów, technikach wdrożeń wśród pracowników (Agents of Change), a także doświadczeniach po 3-letnim projekcie wdrażania standardu w międzykulturowym projekcie.

2. Efektywne techniki sprzedaży w e-commerce - Błażej Łukomski, Best.net

Jak zmaksymalizować zyski ze sprzedaży w internecie przez personalizację oferty w sklepie internetowym, opowie przedstawiciel Best.net. Ujawni też zasady skutecznego korzystania z systemów rabatowych i sposoby optymalizowania działań sprzedażowych poprzez platformy aukcyjne.

3. Bezpieczeństwo w chmurach, czyli jak i dlaczego stworzyliśmy OMNI - Robert Olejnik, Teonite

W czasach kiedy nagminnie powstają nowe zyliardowe usługi, a startup kojarzy się jedynie z pomysłem na narzędzie w chmurze Teonite postanowiło zbudować mocno specyficzny produkt: SSL VPN oraz tzw. managed CA. Pozwoliło to na inne spojrzenie na biznes - jak zmieniać firmę usługową na produktową. Prezentacja opowie, czego twórcy OMNI nauczyli się podczas tej drogi: o korzystaniu z doświadczeń z wcześniejszych projektów (w tym z pracy w dużej korporacji), ale także o nauce na własnych błędach.

4. Optymalizacja zapytań SQL - Paweł Spychalski, Spychalski.info

MySQL podbił rynek stron internetowych. Dlaczego? Na pewno nie z powodu swojej prostoty, jakości technologicznej czy oczywistości rozwiązań. Źle traktowany stanie się wąskim gardłem każdego systemu. Na szczęście, optymalizacja zapytań nie jest magią i pamiętając o kilku zasadach, można skłonić go do wydajnej pracy, o czym opowie Paweł Spychalski.

 

Spotkanie odbędzie się w nowym miejscu, które zostanie wkrótce podane uczestnikom. Po prezentacjach organizatorzy zapraszają na branżowe dyskusje przy pizzy. Sponsorem lutowego Netcampa jest firma Best.net specjalizująca się w rozwiązaniach e-commerce.

Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie. Aby ułatwić networking wśród uczestników i zobaczyć, kto się wybiera na Netcampa, warto zapisać się na to wydarzenie na Facebooku. Zapisz się już dziś i zaproś swoich znajomych! Więcej informacji na stronie www.netcamp.pl

Czytaj także: Kolejny EastCamp już we środę 22 lutego


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy