Luka w modemach Livebox TP

10-03-2008, 20:04

Routery Livebox TP, oferowane z neostradą przez Telekomunikację Polską, zawierają lukę, która umożliwia atakującemu zawieszenie pracy tego urządzenia i ewentualne wykorzystanie go do zdalnego wykonania kodu.

Livebox TP to urządzenie dostępowe do internetu, oferowane jako opcja dodatkowa użytkownikom neostrady, które umożliwia m.in. bezprzewodowy dostęp do internetu.

Kilka dni temu serwis SecurityFocus.com poinformował o odkryciu luki w tym urządzeniu, a dokładnie błędu w aplikacji ADI Convergence Galaxy FTP Server w wersji 1.0 (inne wersje również mogą zawierać błąd). Umożliwa ona przepełnienie bufora i zawieszenie tej aplikacji poprzez przesłanie specjalnie przygotowanych pakietów danych (atak DoS) do usługi FTP.

Zdaniem analityków z CERT Polska, ten rodzaj błędu nie wyklucza prawdopodobieństwa wykorzystania go do zdalnego wykonania kodu. Jeśli jednak modem ten pracuje w domyślnych ustawieniach, nie ma możliwości ataku spoza sieci lokalnej (LAN).

Na razie brak jest aktualizacji eliminujących opisywany błąd. Serwis Secunia.com oznaczył lukę jako średnio groźną i zaleca użytkownikom Livebox TP ograniczyć dostęp sieciowy do usługi FTP. Specjaliści z CERT Polska polecają dodatkowo, jako rozwiązanie tymczasowe, upewnić się, że nie jest możliwe zarządzanie modemem spoza sieci LAN, a w sieci bezprzewodowej włączyć standard szyfrowania WPA.

Serwis SecurityFocus.com opublikował exploity dowodzące istnienia tej luki (proof-of-concept). Luka została odkryta przez osobę o nicku 0in.


Następny artykuł » zamknij

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031