LTE połączy służby bezpieczeństwa publicznego

13-09-2010, 15:13

Operatorzy komórkowej łączności szerokopasmowej dostarczą rozwiązanie przeznaczone dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Standard LTE umożliwi współużytkowanie informacji między centralą i urządzeniami w czasie rzeczywistym.

Niedawno informowaliśmy w Dzienniku Internautów o wdrożeniu sieci LTE przez Alcatel-Lucent dla służb bezpieczeństwa publicznego w Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju realizowane jest podobne przedsięwzięcie.

Technologia komórkowej łączności szerokopasmowej zgodna ze standardem LTE umożliwi dostarczanie zaawansowanych funkcji komunikacyjnych, wymaganych przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. Ma w tym pomóc ujednolicona platforma następnej generacji firmy Motorola. Narzędzie to pozwala na współużytkowanie informacji przez zintegrowaną centralę multimedialną oraz jednostki w terenie w czasie rzeczywistym, na podstawie wspólnie opracowanej oferty radioodbiorników, terminali pojazdowych i podręcznych urządzeń do przetwarzania danych pracujących w standardzie LTE.

>> Czytaj też: Plus testuje LTE w Krynicy

Sonda
Sieć LTE będzie dostępna w Polsce:
  • Jeszcze później
    65.0%
  • W 2011
    20.0%
  • Jeszcze w tym roku
    15.0%

Wszystkich głosów: 20
dodaj komentarz

Wraz z platformą współdziałania i jądrem LTE zoptymalizowanymi pod względem służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne firma Ericsson dostarczy sprzęt dostępowy oraz części jądra pakietów i usług powiązanych, co umożliwi świadczenie szerokopasmowych usług multimedialnych dla powyższych służb.

- Szybka komórkowa łączność szerokopasmowa wraz z technologią zgodną ze standardem LTE oferują nowe możliwości w sektorze bezpieczeństwa publicznego - powiedział Ulf Ewaldsson, wiceprezes i dyrektor działu sieci radiowych firmy Ericsson. Standard LTE umożliwia szereg nowych zastosowań oraz transmisję sygnału wideo z miejsca wypadku do centrali. Wiedza o bieżącej sytuacji pozwala podejmować właściwe decyzje, chronić majątek i mienie, a czasami może się nawet przyczynić do uratowania życia – dodaje.

Firma Ericsson podpisała do tej pory umowy o komercyjne świadczenie usług LTE z sześcioma dużymi światowymi operatorami, z których trzech działa w Stanach Zjednoczonych, gdzie rynek usług LTE rośnie najszybciej.

>> Czytaj też: Wyścig po częstotliwości LTE bez emocji

Standard LTE, który jest technologią komunikacji komórkowej następnej generacji, umożliwia szybki transfer dużych ilości danych w wydajny i opłacalny sposób ze względu na optymalizację pasma częstotliwości. Zwiększona prędkość i mniejsze opóźnienia umożliwią profesjonalnym użytkownikom bezproblemowe korzystanie z szerokiej gamy aplikacji mobilnych.

Firma Motorola dostarczy ponadto pełną gamę zaawansowanych usług dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne w zakresie opracowywania, wdrażania, wspierania i zabezpieczania sieci zgodnych ze standardem LTE oraz zarządzania nimi.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930