List otwarty tłumaczy-hobbystów w sprawie zatrzymań

19-05-2007, 12:16

Członkowie grup tłumaczących przesłali do nas kopię listu otwartego adresowanego do Rządu, Policji i wszystkich internautów. W liście tym wytłumaczyli oni motywy swojego działania i poprosili, aby nie traktowano ich jak ludzi działających na czyjąkolwiek szkodę.

W liście członkowie grup tłumaczących poruszyli kwestię legalności swojej działalności, którą określili po prostu mianem swojego hobby.

Stwierdzili, że chcieli jedynie pomagać osobom nie władającym danym językiem i nie chcą obłudnie zasłaniać się argumentami o pomocy głuchoniemym.

Wyrazili też nadzieję, że cała sprawa przyczyni się do nowelizacji ustawy o prawach autorskich.

Poniżej pełna treść listu:

 

Drogi Rządzie Rzeczypospolitej Polskiej, Komendo Główna Policji, FOTA'o oraz Wy, koleżanki i koledzy tłumacze-hobbyści oraz internauci,

Nawiązując do informacji, która ujrzała światło dzienne w dniu 2007-05-17 za pośrednictwem wielu mediów, dotyczącej likwidacji portalu internetowego napisy.org, udostępniającego napisy do filmów, pragniemy rzucić trochę światła na naszą skromną działalność, która najpewniej wobec niemocy organów ścigania w tępieniu mniej lub bardziej zorganizowanej przestępczości, zrobiła z naszych kolegów i koleżanek kryminalistów najcięższego kalibru.

Na początek przypomnijmy fakty (za www.policja.pl): "Policjanci z czterech województw, współpracując z niemiecką policją, zlikwidowali portal internetowy udostępniający napisy do pirackich filmów. W całym kraju zatrzymano dziewięć osób zajmujących się tym procederem, w tym tłumaczy i administratora serwisu. Policjanci zabezpieczyli komputery wraz z nielegalnym oprogramowaniem i blisko 2 tys. płyt z pirackimi kopiami filmów.

Policjanci z województw śląskiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego zatrzymali dziewięć osób zajmujących się prowadzeniem serwisu internetowego udostępniającego napisy do pirackich filmów. Wśród zatrzymanych jest administrator serwisu i tłumacze.

1  2 3 4 5  - 

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930