Linux coraz popularniejszy w biznesie

01-02-2012, 14:56

Ponad dwie trzecie respondentów uważa system Linux za bezpieczniejszy od innych systemów operacyjnych. System ten ma stanowić rozwiązanie również innych problemów - wynika z badania Linux Adoption Trends 2012.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z badania opublikowanego przez Linux Foundation wynika, że użytkownicy biznesowi coraz więcej inwestują w Linuksa. Ośmiu na dziesięciu respondentów stwierdziło, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy zwiększyło liczbę posiadanych serwerów linuksowych i planuje dodać nowe serwery w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a także w kolejnych pięciu latach. Dla porównania, tylko 21,7% respondentów planuje zwiększenie liczby posiadanych serwerów Windows w analogicznym okresie (kolejne pięć lat).

Większość przedsiębiorstw wyraziła zaniepokojenie gwałtownym wzrostem liczby przechowywanych danych, według nich Linux jest preferowaną platformą do rozwiązania tego problemu. "Big Data" stanowi problem dla ponad 75% respondentów i prawie 72% zamierza wybrać system Linux, by go rozwiązać. Tylko 35,9% planuje wykorzystanie Windowsa do tego celu.

Czytaj też: Urządzenia z Windows 8 ARM nie uruchomią innych systemów

Z Linux Adoption Trends 2012 wynika też, że użytkownicy Linuksa napotykają znacznie mniej problemów technicznych i bezpieczeństwa, niż użytkownicy innych systemów. Co więcej, liczba problemów technicznych związanych z Linuksem wśród respondentów spadła rok do roku o 40% (z 20,3% w 2010 r. do 12,2% obecnie). Zmalała też o 22% liczba respondentów, którzy wcześniej wskazywali na problemy z zarządzaniem.

Jeśli chodzi o koszty posiadania (TCO), funkcjonalność systemu i ogólne korzyści z bezpieczeństwa Linuksa, to ponad dwie trzecie respondentów uważa ten system za bezpieczniejszy od innych systemów operacyjnych.

W badaniu Linux Adoption Trends 2012 wzięły udział 1893 organizacje. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.linuxfoundation.orgSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.