LinkedIn odświeża platformę deweloperską

07-04-2011, 19:11

Popularny serwis społecznościowy ogłosił otwarcie platformy deweloperskiej z obsługą wtyczek.

LinkedIn niedawno udostępnił usługę, która pozwala użytkownikom na przygotowanie własnego serwisu informacyjnego. Idąc za ciosem, administracja witryny prezentuje teraz zaktualizowaną platformę deweloperską.

>>Czytaj także: Aplikacja Grooveshark znika z Android Marketu

Sonda
Masz konto w serwisie LinkedIn?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Po raz pierwszy LinkedIn uruchomił tego typu platformę już w 2009 roku i zawierała ona między innymi zestaw API, które umożliwiały zewnętrznym aplikacjom na lepszą integrację z witryną. Programiści skarżyli się jednak na brak funkcji takich, jak OAuth 2.0 czy API dla JavaScript.

LinkedIn testował nowe rozwiązania przez ostatnie miesiące i całość jest wreszcie gotowa, by trafić do rąk deweloperów. Dostępna jest teraz między innymi platforma do obsługi wtyczek, w tym "logowanie z LinkedIn" oraz przycisk dla właścicieli witryn, który pozwala szybko dzielić się przeglądanymi w internecie treściami.

Nie mogło zabraknąć także optymalizacji związanych z bezpieczeństwem, na przykład framework JavaScript obsługuje teraz SSL, jak również "ładuje się o wiele szybciej". Deweloperzy mogą znaleźć więcej informacji na ten temat, przechodząc do strony projektu.

>>Czytaj także: Anonymous zablokowali stronę PlayStation


Źródło: LinkedIn
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy