LG z 5-calowym ekranem 1080p HD

28-05-2012, 17:21

LG poinformowało o stworzeniu ekranu 1080p HD, który dostosowany jest do niewielkich urządzeń. Podzespół charakteryzuje się bardzo dużą gęstością pikseli.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nowy układ LG oferuje gęstość pikseli na poziomie 440 ppi i rozdzielczość 1080p HD na zaledwie 5-calowym ekranie. Połączenie takie ma zapewnić użytkownikom mobilnych urządzeń niespotykane do tej pory doznania wizualne. 

Czytaj także: LG rozpoczyna masową produkcję elastycznych ekranów

Jak zauważa serwis Engadget, nowy układ od LG nie jest wyświetlaczem o największej gęstości pikseli dostępnym na rynku. Liderem pod tym względem pozostaje Toshiba, której podzespół jest jednak mniej dostosowany do instalacji w przenośnym sprzęcie.

Rozwiązanie LG jest jednym z wariantów popularnych matryc IPS, noszącym tym razem nazwą AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching). Producent zapewnia oczywiście, że nowy układ oferuje bardzo duże kąty widzenia w różnych płaszczyznach, a także charakteryzuje się niewielkim poborem energii i szybkim czasem odpowiedzi.

Warto przypomnieć, że ostatnie wyniki finansowe LG napawają optymizmem. Koncern poinformował niedawno o trzykrotnym wzroście zysków kwartał do kwartału, a także zwiększeniu marż na nowoczesne telewizory. Szczególnie te ostatnie urządzenia przyprawiają ostatnio o wiele problemów japońskie koncerny, takie jak Sony czy Sharp.

Czytaj także: LG chce zbudować nowego Nexusa


Następny artykuł » zamknij

Nowy numer Mensis.pl już jest

Źródło: LG, Engadget


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag wyświetlaczetag wyświetlacztag Toshibatag LGtag IPStag ekranytag ekrantag AH-IPS
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.