Lepsze iCloud - kolejny cel Apple

15-05-2012, 12:26

Chmura Apple dla urządzeń iOS zostanie wzbogacona o nowe funkcje udostępniania zdjęć - dowiedział się Wall Street Journal. To będzie kolejny etap podgrzewania atmosfery na rynku chmur do przechowywania osobistych plików.

Wall Street Journal podaje, że Apple przygotowuje aktualizację usług iCloud, która może pozwolić użytkownikom na tworzenie zestawów zdjęć wspólnie z innymi osobami. Zdjęcia będzie można komentować. Apple ma również pracować nad synchronizacją wideo przez iCloud oraz nad używaniem notatek i przypomnień przez chmurę. WSJ wie to od własnych źródeł, Apple nie komentuje plotek (zob. WSJ, Apple Plans iCloud Upgrade).

Decyzja o aktualizowaniu iCloud może wynikać z zaostrzającej się konkurencji na rynku chmur dla plików. W kwietniu br. wystartowała usługa Google Drive (w Polsce znana jako Dysk Google). Jednym z jej elementów jest swobodne przechowywanie zdjęć i możliwość udostępniania ich innym. Google wprowadził też inne ciekawe funkcje, takie jak optyczne rozpoznawanie pisma ułatwiające przeszukiwanie zdjęć.

Microsoft również zaktualizował swoją usługę SkyDrive, zapowiadając wprowadzenie wersji usługi dla iPada.

Czytaj: Startuje sieciowy Dysk Google, czyli Google Drive (wideo)

Typowe usługi chmurowe to nie wszystko. Możliwość dzielenia się zdjęciami staje się dla internautów bardzo istotna, na czym w dużej mierze opiera się sukces Facebooka oraz mobilnych aplikacji takich, jak Instagram. Możliwe, że Apple chce konkurować również z nimi.

Chmury do przechowywania plików do usługi o znaczeniu strategicznym na dzisiejszym rynku. Użytkownicy mają po kilka urządzeń, a niektóre z nich mają ograniczoną pamięć. W tych warunkach uniwersalny i wygodny dostęp do plików w sieci jest kluczowy dla rozrywkowo-multimedialnego charakteru tych urządzeń. Apple i tak pozwalała usłudze iCloud funkcjonować dość długo bez aktualizacji.

Czytaj: Dropbox ma pecha - Microsoft i Google walczą o chmurę

Partner serwisu o Cloud Computing - "Firma w Chmurze" oferuje:

Firma w Chmurze - Cloud Computing za darmo


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy